Spacerek w derbach Londynu. Trzy gole Chelsea

PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea

Zawodnicy Chelsea z Nicolasem Jacksonem na czele rozmontowali obronę West Ham United. Drużyna Łukasza Fabiańskiego musiała przełknąć gorycz porażki (0:3).

Cztery minuty wystarczyły podopiecznymi Enzo Mareski, żeby rozwiązać worek z bramkami. Jadon Sancho uruchomił na lewej flance Nicolasa Jacksona, który wtargnął w pole karne i strzałem między nogami upokorzył Alphonse'a Areolę.

Kilkanaście minut później Moises Caicedo popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem do wychodzącego na wolną pozycję Jacksona. Napastnik znowu stanął oko w oko z Areolą i nie dał mu absolutnie żadnych szans.

West Ham potrafił zagrozić bramce Chelsea. Między słupkami w świetnej dyspozycji był jednak Robert Sanchez.

Tuż po zmianie stron Jackson napędził kontratak "The Blues" i tym razem wystąpił w roli asystenta przy trafieniu Cole'a Palmera. Reprezentant Anglii oddał silny strzał, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce.

Chelsea udowodniła swoją wyższość nad West Ham w sobotnich derbach Londynu. Zespół Mareski jest wiceliderem tabeli Premier League i czeka na odpowiedź bezpośrednich przeciwników.

Cały mecz wśród rezerwowych spędził Łukasz Fabiański. Były reprezentant Polski przegrywa rywalizację z Areolą.

West Ham United - Chelsea FC 0:3 (0:2)
0:1 - Nicolas Jackson 4'
0:2 - Nicolas Jackson 18'
0:3 - Cole Palmer 47'