Zwrot akcji w meczu Fiorentiny z Lazio. Decydujący gol w 90. minucie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI  / Na zdjęciu: piłkarze Fiorentiny cieszą się z bramki
PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: piłkarze Fiorentiny cieszą się z bramki

ACF Fiorentina zwyciężyła 2:1, choć po pierwszej połowie na prowadzeniu było Lazio. Istotne było wprowadzenie z ławki rezerwowych strzelca dwóch goli Alberta Gudmundssona.

W tym artykule dowiesz się o:

Niedzielne granie w lidze włoskiej rozpoczęło się we Florencji meczem pucharowiczów. ACF Fiorentina już nawet wystartowała w tegorocznych eliminacjach Ligi Konferencji i z dużym trudem weszła do fazy ligowej poprzez dwumecz z Puskas Akademią. Kończył się on konkursem rzutów karnych. Z kolei Lazio przygotowuje się do startu w Lidze Europy, w której zagra do stycznia aż osiem meczów.

Drużyny przechodzą rewolucję. Do sezonu przystąpiły pod wodzą nowych trenerów Raffaele Palladino i Marco Baroniego. W Lazio nie ma już między innymi Ciro Immobile, Luisa Alberto czy Felipe Andersona. Pół roku wcześniej odszedł Sergej Milinković-Savić. Stara gwardia Biancocelestich lubiła mecze na Stadio Artemio Franchi i pytanie brzmiało, czy Lazio ponownie osiągnie tam dobry wynik.

Lazio prowadziło po pierwszej połowie 1:0, a bramkę zawdzięczało obrońcom. W 41. minucie Mario Gila pokonał Davida de Geę po kolejnej asyście Nuno Tavaresa. Defensywa Fiorentiny pogubiła się i cała drużyna musiała odrabiać stratę po przerwie.

Odrobienie strat nie zajęło dużo czasu. W 49. minucie na 1:1 strzelił Albert Gudmundsson z rzutu karnego. Na boisko wszedł niewiele wcześniej z ławki rezerwowych. W 90. minucie ten sam zawodnik stanął przed szansą rozstrzygnięcia meczu z kolejnego rzutu karnego i oddał strzał na 2:1.

Fiorentina zagra za tydzień w derbach Toskanii z Empoli FC. Z kolei Lazio wystartuje w środę w Lidze Europy, a wybiera się do Hamburga na mecz przeciwko Dynamo Kijów.

ACF Fiorentina - Lazio 2:1 (0:1) 0:1 - Mario Gila 41' 1:1 - Albert Gudmundsson (k.) 49' 2:1 - Albert Gudmundsson (k.) 90'

Fiorentina: David de Gea - Pietro Comuzzo, Lucas Martinez Quarta (46' Albert Gudmundsson), Cristiano Biraghi (46' Luca Ranieri) - Dodo, Edoardo Bove, Rolando Mandragora (65' Christian Kouame), Danilo Cataldi (83' Yacine Adli), Robin Gosens - Andrea Colpani (81' Jonathan Ikone), Moise Kean

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (69' Adam Marusić), Patric, Mario Gila, Nuno Tavares - Matteo Guendouzi, Gaetano Castrovilli (61' Nicola Rovella) - Gustav Isaksen (61' Loum Tchaouna), Boulaye Dia (69' Pedro Rodriguez), Mattia Zaccagni - Tijjani Noslin

Żółte kartki: Gosens, Biraghi, Dodo (Fiorentina) oraz Isaksen, Patrick, Tavares (Lazio)

Sędzia: Matteo Marcenaro