Sześć goli w meczu Betclic I ligi. Polonia Warszawa postrzelała

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024

Polonia Warszawa nabrała rozpędu po zmianie trenera. W niedzielę postrzelała i zwyciężyła 4:2 z regionalnym przeciwnikiem Pogonią Siedlce. GKS Tychy zremisował po raz siódmy w 10. meczu sezonu w Betclic I lidze.

Polonia Warszawa jest już w górnej połowie tabeli Betclic I ligi, a awansowała do niej dzięki czterem zwycięstwom. Dobra seria rozpoczęła się po sześciu kolejkach, w których Czarnym Koszulom nie udało się pokonać żadnego przeciwnika. Polonia rozpędziła się pod wodzą trenera Mariusza Pawlaka, który jak dotąd zdobył ze swoim zespołem komplet dziewięciu punktów.

W konfrontacji pierwszoligowców z województwa mazowieckiego do 70. minuty było 1:0 dla Polonii, więc na kanonadę nie zanosiło się. Szyki obronne poluźniły się w końcówce. Drużyna z Warszawy oddaliła się nawet na 4:0, a jej najskuteczniejszym piłkarzem był strzelec dwóch goli Łukasz Zjawiński. Pogoń obudziła się na finiszu i uniknęła wstydliwego wyniku dzięki uderzeniom Daniela Pika i Karola Podlińskiego. Ten drugi dopiero w ostatnich dniach związał się kontraktem z beniaminkiem. Mecz zakończył się wygraną Polonii 4:2.

GKS Tychy bije rekordy w remisowaniu. Czy to pod wodzą Dariusza Banasika, czy Artura Skowronka drużyna notorycznie dzieli się punktami. W niedzielę zremisowała po raz siódmy w 10. kolejce. Mecz w Tychach ze Stalą Stalowa Wola zakończył się bezbramkowym remisem. Beniaminek z Podkarpacia ma zaledwie dwa punkty i okopał się na ostatnim miejscu w tabeli.

10. kolejka Betclic I ligi:

Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 2:4 (0:1) 0:1 - Łukasz Zjawiński 25' 0:2 - Ernest Terpiłowski 70' 0:3 - Oskar Krzyżak (sam.) 80' 0:4 - Łukasz Zjawiński (k.) 86' 1:4 - Daniel Pik 87' 2:4 - Karol Podliński 90'

GKS Tychy - Stal Stalowa Wola 0:0