Wieczysta Kraków o klasę lepsza od przeciwnika

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Dobry mecz Wieczystej Kraków w Betclic II lidze. Drużyna Sławomira Peszki zwyciężyła pewnie 3:0 ze Świtem Szczecin. Po komplet punktów sięgnęli w niedzielę również piłkarze Hutnika Kraków.

Wieczysta Kraków wybrała się w daleki wyjazd na mecz beniaminków. W poprzednim sezonie podopieczni Sławomira Peszki i Świt Szczecin najwcześniej zapewnili sobie awans na szczebel centralny. Aktualnie lepiej prezentuje się Wieczysta, która dominowała przy Stołczyńskiej i ani przez moment nie zanosiło się na jej stratę punktów.

Najpiękniejszego gola meczu zdobył Paweł Łysiak, który w 4. minucie oddał perfekcyjne uderzenie zza pola karnego za kołnierz Adriana Sandacha. Pozostałe gole padły po zmianie stron i zdobyli je południowcy. Chuma zdobył bramkę krótko po przerwie, a Joan Roman wykorzystał duży błąd przeciwnika po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Drużyna z Krakowa jest na trzecim miejscu w tabeli, a Świt poniósł drugą porażkę po zmianie trenera z Piotra Klepczarka na Tomasza Kafarskiego. Przewaga skolwinian nad strefą spadkową wynosi tylko trzy punkty.

Także inny drugoligowiec z Krakowa zdobył w niedzielę trzy gole i trzy punkty. Hutnik radził sobie nadspodziewanie dobrze i punktował Resovię strzałami Mateusza Sowińskiego, Łukasza Kędziory i Wojciecha Słomki. Drużyna z Rzeszowa poderwała się do pościgu, ale skończyło się na zmniejszeniu strat na 2:3. Dzięki kompletowi punktów Hutnik zrównał się liczbą punktów w tabeli z Resovią.

Pozostałe dwa niedzielne mecze GKS-u Jastrzębie z Chojniczanką i Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec zakończyły się remisami.