Asysta piętą Grosickiego i piękny gol Kurzawy! Pogoń się zabawiła [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Gol Kurzawy
Twitter / TVP Sport / Gol Kurzawy

Pogoń Szczecin prowadziła 1:0 po pierwszej połowie meczu Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów. Efektowną bramkę zdobył Rafał Kurzawa.

1/32 finału Pucharu Polski przyniosła sensacje. Z rozgrywkami pożegnały się już dwa zespoły z PKO Ekstraklasy: Cracovia i Lechia Gdańsk. Pogoń Szczecin mierzyła się na tym etapie rozgrywek ze Stalą Rzeszów.

Robert Kolendowicz nie zamierzał lekceważyć rywali i wystawił mocny skład. Jego podopieczni na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, które zapewnili sobie po pięknej, zespołowej akcji.

Krótkie podanie z bocznej strefy boiska otrzymał będący w polu karnym Kamil Grosicki. Były reprezentant Polski zdecydował się na efektowne zagranie piętą, które okazało się być asystą przy bramce Rafała Kurzawy.

Pomocnik Portowców strzelił zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Dla 31-latka było to pierwsze trafienie w obecnym sezonie.

Pogoń bardzo dobrze radzi sobie także w lidze. Po dziewięciu seriach gier zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. W najbliższym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz zostanie rozegrany w piątek 27 września.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty