Polak strzelił po 15 miesiącach. I to jak! Nagranie niesie się po sieci [WIDEO]

Twitter / Viaplay / Gol Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki strzelił piękną bramkę w meczu Fortuny Duesseldorf z Herthą Berlin. Było to jego pierwsze trafienie od maja 2023 roku. Serwis Viaplay właśnie udostępnił w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające gola 27-latka.

W tym artykule dowiesz się o:

Dawid Kownacki swoją debiutancką bramkę w tym sezonie zdobył w meczu 2. Bundesligi między jego Fortuną Duesseldorf a Herthą Berlin, który został rozegrany w połowie września. Posiadający prawo do pokazywania tych rozgrywek serwis Viaplay dopiero w środę (25.09) udostępnił nagranie z trafienia Polaka, które szybko zaczęło nieść się po sieci.

Polak w 13. minucie gry otworzył wynik meczu. Kownacki wykorzystał dośrodkowanie Isaka Johannessona i efektownym wolejem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości. Wideo udostępniamy poniżej. Swój świetny występ okrasił jeszcze asystą, którą zaliczył w 66. minucie. Z jego podania należyty użytek zrobił Jona Niemiec. Fortuna wygrała to spotkanie 2:0.

Gol w meczu z Herthą Berlin był przełamaniem trwającej 15 miesięcy niemocy strzeleckiej Kownackiego. Na gola czekał od 28 maja 2023 roku, kiedy to dwukrotnie pokonał bramkarza 1.FC Kaiserslautern.

Sezon 2023/2024 był fatalny w wykonaniu siedmiokrotnego reprezentanta Polski. Po tym, jak wygasła jego umowa z Fortuną, przeszedł na zasadzie wolnego transferu do występującego w Bundeslidze Werderu Brema. Zanotował 22 występy, spędzając na boisku łącznie 364 minuty. Nie zdobył żadnego gola i nie zapisał na swoim koncie ani jednej asysty.

Przed startem obecnego sezonu postanowił odbudować formę na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. W sierpniu udał się na półroczne wypożyczenie do swojego byłego klubu, Fortuny Duesseldorf. Kolejną okazję do zdobycia gola będzie miał już w piątek (27.09). Tego dnia jego drużyna przed własną publicznością zagra z SpVgg Greuther Fuerth.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty