Premier League. Seria Aston Villi przerwana. Cztery gole w meczu

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ollie Watkins

Po trzech wygranych z rzędu Aston Villa straciła punkty. Drużyna z Birmingham 2:2 zremisowała na boisku beniaminka Ipswich.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Ipswich po awansie do Premier League jeszcze nie wygrali. Ostatnio zespół przestał przegrywać. Notował serię trzech remisów z rzędu.

W niedzielę w meczu 6. kolejki nowicjusz podejmował Aston Villę, która wygrała trzy ostatnie spotkania i marzyła o kolejnym komplecie punktów. W składzie gości zabrakło Matty'ego Casha, który leczy uraz.

Lepiej w mecz weszli gracze Ipswich, którzy już w 8. minucie otworzyli wynik. Goście są dobrze dysponowano i już po siedmiu minutach wyrównali. Minęło niewiele ponad piętnaście minut i Aston Villa wyszła a prowadzenie, a do siatki gospodarzy trafił Ollie Watkins.

Przyjezdni prowadzenie utrzymali do końca 1. połowy. W 2. części gracze beniaminka starali się coś zdziałać, ale mieli problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. Udało się w 72. minucie, kiedy wyrównał Liam Delap.

Jak się później okazał zawodnik miejscowych ustalił wynik gry. Piłkarze Ipswich zanotowali czwarty remis z rzędu. Seria wygranych Aston Villi zakończyła się.

Ipswich Town - Aston Villa 2:2 (1:2)
1:0 - Delap 8'
1:1 - Rogers 15'
1:2 - Watkins 32'
2:2 - Delap 72'