Raków już na drugim miejscu. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Raków Częstochowa
PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa awansował na pozycję wicelidera po pokonaniu Puszczy Niepołomice, a Motor Lublin oddalił się od strefy spadkowej po wygranej nad Śląskiem Wrocław. Jak wygląda tabela PKO Ekstraklasy?

Sobota z PKO Ekstraklasą dostarczyła sporo emocji. Zaczęło się w Częstochowie, gdzie Raków pokonał Puszczę Niepołomice 2:0, a jedną z bramek zdobył Ivi Lopez i to bezpośrednio z rzutu wolnego (-----> ZOBACZ).

Później Motor Lublin pokonał Śląsk Wrocław 2:1, choć w 83. minucie na prowadzeniu byli jeszcze wicemistrzowie Polski. O końcowym wyniku przesądził fantastyczny gol Marka Bartosa z rzutu wolnego w ósmej minucie doliczonego czasu (-----> ZOBACZ).

Na zakończenie dnia Legia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Prowadzenie gościom dał Kamil Lukoszek z rzutu karnego, a wyrównał 25 minut później Radovan Pankov. To było trzecie z rzędu spotkanie stołecznej drużyny bez zwycięstwa.

Co to oznacza dla układu tabeli? Raków awansował na drugie miejsce, a Motor oddalił się od strefy spadkowej. W niej natomiast zaczął urządzać się Śląsk, który pozostaje jedynym zespołem bez choćby jednego zwycięstwa w tym sezonie.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki:

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0) ----> RELACJA 1:0 Jean Carlos Silva 32' 2:0 Ivi Lopez 38'

Motor Lublin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1) ----> RELACJA 0:1 Jakub Świerczok 44' 1:1 Christopher Simon 83' 2:1 Marek Bartos 90+8'

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (1:1) ----> RELACJA 0:1 Kamil Lukoszek (k.) 10' 1:1 Radovan Pankov 35'