Sforsowali obronę FC Barcelony. Inaki Pena skapitulował cztery razy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Budimira
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Budimira

Przed własną publicznością Osasuna zaskoczyła piłkarzy FC Barcelony. Składną akcję gospodarzy sfinalizował Ante Budimir, a to był dopiero początek problemów "Blaugrany".

Ze względu na kontuzje kilku czołowych zawodników, Hansi Flick wystawił nieco eksperymentalny skład na sobotnie spotkanie. Na początku meczu FC Barcelona dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak rywale mieli więcej argumentów w ofensywie.

W 18. minucie spotkania kibice doczekali się pierwszej bramki na Estadio El Sadar. Bryan Zaragoza ruszył wówczas lewą stroną boiska i zacentrował w kierunku Ante Budimira, który wygrał pojedynek powietrzny.

Napastnik reprezentacji Chorwacji oddał mocny strzał głową. W tej sytuacji Inaki Pena był kompletnie bezradny i nie sięgnął piłki.

Kilka minut później CA Osasuna poszła za ciosem. Tym razem Zaragoza sam postanowił wykończyć akcję bramkową i zabawił się z golkiperem FC Barcelony. Skrzydłowy ośmieszył linię obrony gości, wpisując się na listę strzelców.

Osasuna nie wyhamowała po przerwie. Budimir uderzeniem z rzutu karnego skompletował dublet. Ozdobą spotkania był piękny strzał z dystansu w wykonaniu Abela Bretonesa, który również przyczynił się do zwycięstwa 4:2.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty