AS Roma pokazała charakter w meczu Serie A

PAP/EPA / Angelo Carconi / Mecz Serie A: AS Roma - Venezia CF

AS Roma wróciła z dalekiej podróży w spotkaniu z Venezią CF. Giallorossi przegrywali aż do 75. minuty, mimo to pokonali 2:1 beniaminka. Nicola Zalewski pozostaje poza kadrą meczową Ivana Juricia.

AS Roma po raz trzeci zagrała u siebie po zmianie trenera z Daniele De Rossiego na Ivana Juricia. Dotychczasowe wyniki Giallorossich były całkiem optymistyczne. W debiucie pod wodzą Chorwata zdemolowała lidera Udinese Calcio, a następnie zremisowała 1:1 z Athletikiem Bilbao w Lidze Europy. Bramka dla zespołu z Kraju Basków padła dopiero w końcówce spotkania.

W niedzielę na Stadio Olimpico pojawiła się Venezia FC. Beniaminek skomplikował zadanie gospodarzom golem Joela Pohjanpalo w 44. minucie. AS Roma musiała gonić w drugiej połowie i zapewniła sobie komplet punktów dopiero mocnym finiszem. Bryan Cristante doprowadził do remisu 1:1 brawurowym strzałem z dystansu, a gol na 2:1 padł po uderzeniu zmiennika Niccolo Pissilego. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego w 83. minucie.

Także o godzinie 15 rozpoczął się mecz na kameralnym stadionie beniaminka. Como 1907 mierzyło się z Hellasem Werona. Na boisku nie mógł pojawić się Paweł Dawidowicz, który w poprzednim meczu zobaczył czerwoną kartkę. Jego grający kompani nie radzili sobie z doświadczonym napastnikiem Patrickiem Cutrone. W obu połowach były zawodnik AC Milanu zdobywał prowadzenie dla Como aż zrobił to tak, że drużyna nie straciła go do końca meczu. Beniaminek wygrał ostatecznie 3:2.