Serie A ma nowego lidera. Rywale nie przeszkadzali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - AC Monza
PAP/EPA / Cesare Abbate / Mecz Serie A: SSC Napoli - AC Monza

SSC Napoli przeskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli ligi włoskiej dzięki zwycięstwu 2:0 z AC Monzą. Przed przerwą drużyna Antonio Conte wykorzystała duże błędy popełnione przez przeciwników.

W tym artykule dowiesz się o:

SSC Napoli wykonało żabi skok z piątego na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Warunkiem było pokonanie AC Monzy na Stadio Diego Armando Maradona. Zainteresowanie rozpędzającym się zespołem Antonio Conte jest olbrzymie, więc w Neapolu nie było problemu z zapełnieniem trybun. Gospodarze byli niepokonani już od czterech kolejek i nie zamierzali hamować.

Azzurri zdobyli prowadzenie 1:0 w 22. minucie, a do bramki Stefano Turarego strzelił z ostrego kąta Matteo Politano. Przedarł się w pole karne z prawego skrzydła, a po drodze wykorzystał błąd jednego z obrońców z Monzy.

Przed przerwą, konkretnie w 34. minucie, drużyna Antonio Conte dołożyła gola na 2:0. Ponownie pomogli przeciwnicy, którzy pod naporem wysokiego pressingu zgubili piłkę. Krótki atak zakończył się strzałem ze środka pola karnego Chwiczy Kwaracchelii. Reprezentant Gruzji wykonał dobitkę uderzenia Scotta McTominaya.

W drugiej połowie działo się już mało i generalnie konfrontacja nie była napakowana strzałami celnymi oraz sytuacjami podbramkowymi. Napoli przekuło oba uderzenia celne w dwa gole. Z kolei Monza sprawdziła zaledwie raz Elię Caprile. Wynik 2:0 utrzymał się do końca meczu.

Oba zespoły nie są zaangażowane w grę w europejskich pucharach. Napoli przed przerwą reprezentacyjną zagra jeszcze mecz przeciwko Como 1907 na Stadio Diego Armando Maradona. Będzie to szansa na umocnienie się na pierwszym miejscu w tabeli. Z kolei AC Monza podejmie AS Romę zaangażowaną w grę w Lidze Europy.

SSC Napoli - AC Monza 2:0 (2:0) 1:0 - Matteo Politano 22' 2:0 - Chwicza Kwaracchelia 34'

Napoli: Elia Caprile - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Alessandro Buongiorno, Mathias Olivera (90' Leonardo Spinazzola) - Franck-Andre Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka (90' Billy Gilmour), Scott McTominay - Matteo Politano (87' David Neres), Romelu Lukaku (87' Giacomo Raspadori), Chwicza Kwaracchelia (75' Pasquale Mazzocchi)

Monza: Stefano Turati - Armando Izzo (82' Danilo D'Ambrosio), Pablo Mari, Andrea Carboni - Pedro Pereira, Matteo Pessina, Warren Bondo, Georgios Kyriakopoulos - Daniel Maldini, Alessandro Bianco (82' Gianluca Caprari) - Milan Djurić

Żółte kartki: Kwaracchelia (Napoli) oraz Maldini, Izzo (Monza)

Sędzia: Gianluca Manganiello