Trwa gonitwa za GKS-em Katowice. Dziewięć goli Pogoni, hit w Sosnowcu dla Czarnych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / pogonszczecin.pl / Na zdjęciu: radość piłkarek Pogoni Szczecin

Jesteśmy już za półmetkiem pierwszej rundy Orlen Ekstraligi kobiet. Wciąż nie do złapania i nie do pokonania są piłkarki GKS-u Katowice, ale uformowała się już za nimi silna grupa pościgowa, która dalej inkasuje komplet punktów.

Wicemistrzynie Polski w ten weekend pojechały do Gdańska na mecz z drużyną AP Orlenu i wygrały 2:0. W 10. minucie wynik otworzyła Klaudia Maciążka, a tuż przed przerwą na 2:0 z rzutu karnego trafiła Marlena Hajduk. To drugie 0:2, które przyjęła ekipa z Trójmiasta w ciągu trzech dni. W środę bowiem piłkarki Tomasza Borkowskiego w zaległym spotkaniu z Górnikiem Łęczna uległy w takim samym stosunku. Obie bramki padły w drugiej połowie - pierwszą z nich zdobyła Dorota Hałatek, zaś drugą - Klaudia Lefeld.

Bardzo ważne i potrzebne zwycięstwo zanotowały w Tczewie zawodniczki Pogoni Dekpolu. Dzięki trafieniom Klaudii Kamińskiej, Nanoki Iriguchi oraz Any Clary Gomez Muniz zespół z Kociewia pokonał Rekord Bielsko-Biała 3:1 i wydostał się ze strefy spadkowej.

W hicie kolejki w Sosnowcu drużyna Czarnych Antrans pokonała Grot SMS Łódź 2:0. Tuż po przerwie po efektownie rozegranym rzucie wolnym wynik otworzyła Zuzanna Witek, a w 83. minucie Nikol Kaletka przypieczętowała triumf swojej drużyny. Dodajmy, że przyjezdne grały od 55. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarki - Moniki Sowalskiej za faul przed polem karnym.

A w Szczecinie Pogoń rozbiła beniaminka - FC Skrę Ladies Częstochowa aż 9:0. Pięć goli na swoim koncie zapisała Kornelia Okoniewska, dwa - Jaylen Crim, zaś po jednym Martyna Brodzik i Julia Brzozowska.

Pięć goli w jednym spotkaniu w tej kolejce zdobyła też napastniczka Śląska Wrocław Marcelina Buś. Jej drużyna pokonała Resovię 6:0. Jako pierwsza do siatki "Pasów" trafiła Patrycja Kozarzewska, a potem mecz miał już tylko jedną - wcześniej wymienioną - bohaterkę.

Na piątą lokatę w tabeli awansował Górnik Łęczna. Po pierwsze dzięki wygranej w zaległym meczu w Gdańsku, a po drugie dzięki niedzielnemu zwycięstwu ze Stomilankami Olsztyn. W 15. minucie pierwszą bramkę zdobyła Julia Piętakiewicz, w 40. na 2:0 trafiła Klaudia Lefeld, a po zmianie stron po golu dołożyły jeszcze Anna Rędzia i Aleksandra Posiewka.

Wyniki 7. kolejki Orlen Ekstraligi:

AP Orlen Gdańsk - GKS Katowice 0:2 (0:2) 0:1 - Klaudia Maciążka 10'  0:2 - Marlena Hajduk 45+1' - z karnego

Pogoń Dekpol Tczew - Rekord Bielsko-Biała 3:1 (2:0) 1:0 - Klaudia Kamińska 20' 2:0 - Nanoka Iriguchi 31' 3:0 - Ana Clara Gomez Muniz 55' 3:1 - Martyna Tryka 85' - sam.

Czarni Antrans Sosnowiec - Grot SMS Łódź 2:0 (0:0) 1:0 - Zuzanna Witek 46' 2:0 - Nikol Kaletka 83'

Pogoń Szczecin - FC Skra Ladies Częstochowa 9:0 (5:0) 1:0 - Jaylen Crim 12' 2:0 - Kornelia Okoniewska 22' - z karnego 3:0 - Martyna Brodzik 30' 4:0 - Kornelia Okoniewska 41' 5:0 - Jaylen Crim 45' 6:0 - Kornelia Okoniewska 60' 7:0 - Kornelia Okoniewska 61' 8:0 - Julia Brzozowska 71' 9:0 - Kornelia Okoniewska 90+1'

Górnik Łęczna - Stomilanki Olsztyn 4:0 (2:0) 1:0 - Julia Piętakiewicz 15' 2:0 - Klaudia Lefeld 40' 3:0 - Anna Rędzia 57' 4:0 - Aleksandra Posiewka 63'

Śląsk Wrocław - Resovia Rzeszów 6:0 (1:0) 1:0 - Patrycja Kozarzewska 15' 2:0 - Marcelina Buś 56' 3:0 - Marcelina Buś 58' 4:0 - Marcelina Buś 64' 5:0 - Marcelina Buś 68' 6:0 - Marcelina Buś 90+5'

Zaległy mecz 3. kolejki Orlen Ekstraligi:

AP Orlen Gdańsk - Górnik Łęczna 0:2 (0:0) 0:1 - Dorota Hałatek 55' 0:2 - Klaudia Lefeld 80'

Zaległy mecz 5. kolejki Orlen Ekstraligi:

Czarni Antrans Sosnowiec - Resovia Rzeszów 10:0 (5:0) 1:0 - Karlina Miksone 4' 2:0 - Karlina Miksone 10' 3:0 - Natalia Pydych 30' 4:0 - Zuzanna Witek 32' 5:0 - Nikol Kaletka 36' 6:0 - Paulina Piksa 55' 7:0 - Patrycja Sarapata 74' 8:0 - Patrycja Sarapata 75' 9:0 - Klaudia Miłek 82' 10:0 - Zofia Buszewska 89'