Szokujące ustalenia po derbach Madrytu. Mogło dojść do tragedii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thibaut Courtois i nóż, jaki miał przy sobie jeden z zatrzymanych kibiców

Skandalicznie zachowała się część fanów Atletico podczas derbów z Realem. Hiszpańskie media poinformowały, że przy jednym z zatrzymanych kibiców znaleziono nóż.

Aż na 20 minut przerwano niedzielne starcie w Madrycie. Po tym, jak Real strzelił gola na 1:0, ekspresyjnie cieszył się m.in. Thibaut Courtois.

Zachowanie bramkarza gości rozwścieczyło fanów Atletico. W stronę bramkarza poleciały zapalniczki i foliowe worki z trudną do zidentyfikowania zawartością.

Dopiero po interwencji Diego Simeone kibice gospodarzy uspokoili się i sędzia mógł wznowić mecz. Policja szybko wszczęła jednak śledztwo i są już pierwsze zatrzymania.

Dziennikarze hiszpańskiej stacji "El Chiringuito" poinformowali, że przy jednym z zatrzymanych kibiców, którzy rzucali zapalniczką w Courtois, znaleziono nóż.

- Zidentyfikowaliśmy już kilka osób, które rzucało różnymi przedmiotami na murawę. Kilka z nich zatrzymano i miały przy sobie różne przedmioty, które sprawdzimy - powiedział dla "El Chiringuito" Jose Luis Tucho, inspektor policji w Madrycie.

Dziennikarz wprost zapytał policjanta, czy chodzi o nóż. - Być może - odparł Jose Luis Tucho.

Derby zakończyły się wynikiem 1:1 (relacja TUTAJ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty