Demolka w Betclic I lidze. Wstydliwy mecz GKS-u Tychy

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów

Stal Rzeszów zwyciężyła wysoko 5:1 z GKS-em Tychy. Pokonana drużyna kompletnie zawodzi również po zmianie trenera z Dariusza Banasika na Artura Skowronka.

W tym artykule dowiesz się o:

Oba zespoły pożegnały się w poprzednim tygodniu z Pucharem Polski. Stal Rzeszów nie zwojowała dużo w meczu z Pogonią Szczecin i została wypunktowana 0:3. Z kolei GKS Tychy nie poradził sobie na terenie drugoligowca 2:4 Olimpii Grudziądz. Tym samym drużyny, chcąc nie chcąc, muszą skupić się na wyzwaniach w Betclic I lidze.

W 15. minucie GKS zdobył prowadzenie 1:0, a efektowne uderzenie Maksymiliana Dziuby zza pola karnego nie zapowiadało katastrofy. GKS zdobył zaliczkę i na krótki czas był na dobrej drodze do odniesienia dopiero drugiego w sezonie zwycięstwa. Dalsza część meczu należała jednak do Stali.

Już w 18. minucie Marcin Kaczor doprowadził do remisu 1:1 po dośrodkowaniu Andreji Prokicia przedłużonym przez Sebastiena Thilla. W końcówce pierwszej połowy meczu Stal zdobyła dwubramkowe prowadzenie. W 43. minucie Patryk Warczak ładnie przymierzył do bramki, a w 45. minucie Nemanja Nedić zaliczył trafienie samobójcze po dośrodkowaniu Krystiana Wachowiaka.

Drużyna z Rzeszowa była już mocno rozpędzona i kontynuowała demolowanie gości po przerwie. W 51. minucie Krystian Wachowiak strzelił precyzyjnie do bramki po podaniu Patryka Warczaka. Z kolei w 64. minucie Szymon Łyczko ustalił wynik na wysokie 5:1 po dograniu Andreji Prokicia. GKS próbował jeszcze poprawić rezultat w końcówce, ale wyprawa na Podkarpacie zakończyła się kolejnym dużym rozczarowaniem.

Stal Rzeszów - GKS Tychy 5:1 (3:1)
0:1 - Maksymilian Dziuba 15'
1:1 - Marcin Kaczor 18'
2:1 - Patryk Warczak 43'
3:1 - Nemanja Nedić (sam.) 45'
4:1 - Krystian Wachowiak 51'
5:1 - Szymon Łyczko 64'

Stal: Krzysztof Bąkowski - Patryk Warczak, Marcin Kaczor, Michał Synoś, Paweł Oleksy (67' Artur Gaża), Szymon Łyczko (64' Cesar Pena), Karol Łysiak, Sebastien Thill, Szymon Kądziołka (76' Benedykt Piotrowski), Krystian Wachowiak, Andreja Prokić (67' Tomasz Bała)

GKS: Marcel Łubik - Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Mateusz Hołownia, Julian Keiblinger, Wiktor Żytek (70' Jakub Bieroński), Teo Kurtaran (46' Marcin Szpakowski), Tobiasz Kubik (64' Wiktor Niewiarowski), Maksymilian Dziuba (78' Natan Dzięgielewski), Marcel Błachewicz (46' Daniel Rumin), Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Oleksy (Stal) oraz Szpakowski (GKS)