Przełamanie klubu Polaka w Serie A. Ulga po sześciu kolejkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie: Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio
PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie: Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio

Pierwsza wygrana Cagliari Calcio w szóstym meczu sezonu w Serie A. Klub kontuzjowanego Mateusza Wieteski pokonał Parmę 3:2 w spotkaniu, w którym trzy razy wychodził na prowadzenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Cagliari Calcio przystąpiło do meczu na Stadio Ennio Tardini po nieudanym rozpoczęciu sezonu. Drużyna z Sardynii znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli po dwóch remisach i trzech porażkach. Lepiej wiodło się beniaminkowi. Parma Calcio 1913 zdążyła już raz zwyciężyć po powrocie do elity z klasowym przeciwnikiem AC Milanem.

Piłkarze Davide Nicoli ruszyli do ataku z zamiarem przełamania się. Już w 6. minucie Yerry Mina kopnął piłkę do bramki Parmy, ale gol Cagliari został anulowany z powodu spalonego. W 34. minucie wszystko wydarzyło się zgodnie z przepisami, a Nadir Zortea główkował na 1:0 dla Cagliari po dośrodkowaniu Zito Luvumbo. Nie popisali się obrońcy, nie naprawił ich błędu Zion Suzuki.

Parma obudziła się w drugiej połowie i doprowadziła do remisu 1:1 strzałem Dennisa Mana. Bramka była dość podobna do tej Nadira Zortei. Reprezentant Rumunii pokonał Simone Scuffeta lewą nogą po dograniu zmiennika Woyo Coulibaly'ego.

Cagliari straciło przewagę, ale nie straciło zapału do gry. W 75. minucie goście odzyskali prowadzenie, a uderzenie na 2:1 było najładniejszym w całym meczu. Razvan Marin przydał się po wejściu z ławki rezerwowych i był drugim Rumunem, który zdobył gola w poniedziałkowym meczu. Dostał podanie od Michela Ndary'ego Adopo, po czym zza pola karnego wrzucił piłkę za kołnierz bramkarza.

Końcówka meczu była ciekawa. Hernani strzelił gola na 2:2 z absurdalnego rzutu karnego za bezmyślny faul Jose Luisa Palomino. Ledwo gra została wznowiona i w 88. minucie Cagliari trafiło na 3:2. Roberto Piccoli uderzył na zakończenie szybkiego ataku, w którym dostał podanie od Gianluci Gaetano. Ten strzał rozstrzygnął pojedynek.

W kadrach obu klubów są trzej Polacy, ale wszyscy są kontuzjowani. W Parmie nie zagrali z tego powodu Mateusz Kowalski i Adrian Benedyczak, a w Cagliari - Mateusz Wieteska.

Parma zagra przed przerwą reprezentacyjną jeszcze jeden mecz. Wybierze się na Stadio Renato Dall'Ara i zmierzy z Bologną FC. Łatwo o punkty nie będzie także zawodnikom Cagliari Calcio, którzy odwiedzą Juventus FC.

Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio 2:3 (0:1) 0:1 - Nadir Zortea 34' 1:1 - Dennis Man 62' 1:2 - Razvan Marin 75' 2:2 - Hernani (k.) 87' 2:3 - Roberto Piccoli 88'

Parma: Zion Suzuki - Enrico Del Prato, Yordan Osorio, Botond Balogh (61' Simon Sohm), Emanuele Valeri (46' Woyo Coulibaly) - Antoine Hainaut (78' Anas Haj Mohamed), Adrian Bernabe - Dennis Man, Hernani, Valentin Mihaila (46' Pontus Almqvist) - Ange-Yoan Bonny (70' Gabriel Charpentier)

Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa, Yerry Mina (73' Jose Luis Palomino), Sebastiano Luperto - Nadir Zortea, Antoine Makoumbou, Michel Adopo, Nicolas Viola (64' Gianluca Gaetano), Adam Obert (64' Tommaso Augello) - Zito Luvumbo (73' Razvan Marin), Roberto Piccoli

Żółte kartki: Bernabe, Coulibaly, Haj Mohamed (Parma) oraz Piccoli (Cagliari)

Sędzia: Francesco Fourneau