Seria przerwana. Potknięcie podopiecznych Michniewicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

AS FAR Rabat prowadzony przez Czesława Michniewicza był niepokonany w pięciu ostatnich meczach. Seria marokańskiego zespołu dobiegła końca, ponieważ podopieczni byłego selekcjonera kadry przegrali z Difaa El Jadidi 0:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Czesław Michniewicz przemierza świat po tym, jak przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. W 2023 roku przez niespełna cztery miesiące był szkoleniowcem saudyjskiego Abha Club.

Szybko jednak został zwolniony z uwagi na niezadowalające wyniki. Po blisko rocznej przerwie Polak powrócił na ławkę trenerską, kiedy to 13 lipca 2024 r. został ogłoszony nowym trenerem marokańskiego AS FAR Rabat.

Michniewicz z nowym klubem związał się dwuletnim kontraktem. Ma już za sobą 10 spotkań w roli trenera wspomnianej drużyny i do tej pory jego podopieczni przegrali 3 mecze. Ostatnia porażka miała miejsce w środę, 2 października.

AS FAR Rabat przystępował do wyjazdowej rywalizacji z Difaa El Jadidi. Goście byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania z uwagi na wysokie miejsce w tabeli, ale zawiedli.

Z końcowego triumfu w tym meczu mogli cieszyć się bowiem gospodarze. Wszystko za sprawą trafienia Khalida Baby, który w 30. minucie wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Jak się później okazało, później wynik nie uległ już zmianie.

Polak ma jednak czego żałować, bo spotkanie mogło ułożyć się zdecydowanie lepiej, gdyby trafienie Anasa Bacha zostało uznane. Ostatecznie po wideoweryfikacji bramka została jednak cofnięta.