Premier League: Chelsea wyhamowała. Świetna seria przerwana

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Neil Hall
PAP/EPA / Neil Hall

Pięć zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach mieli za sobą piłkarze Chelsea, ale w niedzielę nie poszli za ciosem. Po bardzo ciekawym starciu zremisowali na Stamford Bridge z Nottingham Forest 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którym jednak brakowało konkretów. Nie oddawali celnych strzałów i z wysokiego posiadania piłki, niewiele dla nich wynikało.

Po przerwie emocje rozgorzały na dobre. Zaczęło się sensacyjnie, bowiem po rzucie wolnym i drzemce obrońców, piłkę do siatki wpakował Chris Wood, dając ekipie Nuno Espirito Santo prowadzenie.

Chelsea ruszyła mocniej i szybko udało jej się wyrównać. Najaktywniejszy w jej szeregach Noni Madueke pokonał Matza Selsa precyzyjnym płaskim strzałem przy dalszym słupku.

Im bliżej było końca, tym bardziej nacierali "The Blues", choć goście potrafili się groźnie odgryzać i Robert Sanchez też miał sporo pracy.

Najtrudniejszy dla Nottingham był ostatni kwadrans, gdyż w 78. minucie, po własnym błędzie, James Ward-Prowse ratował się przed stuprocentową okazją dla londyńczyków złapaniem piłki w ręce. Dostał za to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Potem oglądaliśmy wymianę ciosów. Sels kapitalnie bronił uderzenia Cole'a Palmera i Christophera Nkunku, zaś po drugiej stronie boiska Sanchez zatrzymał bardzo groźny strzał Joty Silvy.

Wynik się już nie zmienił i na Stamford Bridge doszło do niespodzianki. Mimo tej wpadki, Chelsea zachowała 4. miejsce w tabeli Premier League. Powód? Po pełną pulę nie sięgnęła również Aston Villa, która zremisowała na Villa Park z Manchesterem United (0:0).

Chelsea FC - Nottingham Forest 1:1 (0:0) 0:1 - Chris Wood 49' 1:1 - Noni Madueke 57'