Jakub Kiwior wszedł i zszedł w jednym meczu. Okoliczności były szczególne

WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Wpadka Arsenalu FC w Premier League. Uczestnik Ligi Mistrzów poniósł porażkę 0:2 z AFC Bournemouth. Jakub Kiwior najpierw wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a następnie wrócił na nią przed końcem meczu.

Jakub Kiwior pojawił się na boisku w 37. minucie. Menedżer Mikel Arteta wprowadził reprezentanta Polski za ofensywnie usposobionego Raheema Sterlinga, a zrobił to krótko po czerwonej kartce dla Williama Saliby. Sędzia Robert Jones zdecydował się przedwcześnie odesłać obrońcę do szatni po jego faulu. Arsenal musiał sobie radzić w dziesięciu przez około godzinę meczu.

Kanonierzy stanęli przed skomplikowanym zadaniem, ponieważ przed rozpoczęciem meczu byli faworytami i nie wyobrażali sobie straty punktów na Vitality Stadium. W dziesięciu zawodnikom Arsenalu FC przychodziło jednak z trudem kontrolowanie sytuacji na boisku.

Kluczowe dla meczu były zmiany Andoniego Iraoli. W 63. minucie menedżer Bournemouth wprowadził za jednym zamachem z ławki rezerwowych Justina Kluiverta, Ryana Christiego i Luisa Sinisterrę. Efekt był taki, że Ryan Christie strzelił na 1:0 w 70. minucie po dograniu Justina Kluiverta, a następnie sam Holender podniósł wynik na 2:0 uderzeniem z rzutu karnego.

Jakub Kiwior nie dograł meczu. Po dwóch golach zmiennikiem Polaka był napastnik Gabriel Jesus. Brazylijczyk wszedł w 80. minucie i również on nie pokonał Kepy Arrizabalagi.

AFC Bournemouth - Arsenal FC 2:0 (0:0)
1:0 - Ryan Christie 70'
2:0 - Justin Kluivert (k.) 79'

Bournemouth: Kepa Arrizabalaga - Julian Araujo (46' Adam Smith), Ilja Zabarnyj, Marcos Senesi, Milos Kerkez - Alex Scott (63' Ryan Christie), Lewis Cook - Antoine Semenyo, Marcus Tavernier (63' Justin Kluivert), Dango Ouattara (63' Luis Sinisterra) - Evanilson (82' Enes Unal)

Arsenal: David Raya - Ben White, William Saliba, Gabriel Magalhaes, Riccardo Calafiori - Declan Rice, Thomas Partey, Mikel Merino (80' Ethan Nwaneri) - Raheem Sterling (37' Jakub Kiwior, 80' Gabriel Jesus), Kai Havertz, Leandro Trossard (64' Gabriel Martinelli)

Żółta kartka: Semenyo (Bournemouth)

Czerwona kartka: William Saliba (Arsenal) /30' - za faul/

Sędzia: Robert Jones