Strzelił gola, a później się zagotował. Demolka w derbach Londynu

Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Tottenham Hotspur rozbił West Ham United

W pierwszym meczu 8. kolejki Premier League Tottenham Hotspur zdemolował West Ham United, wygrywając aż 4:1. Zaczęło się po myśli gości, natomiast później "Koguty" włączyły tryb walec i ani na moment nie chcieli odpuścić.

Teoretycznie był to mecz sąsiadów w tabeli, ale boisko trochę to zweryfikowało. Tottenham Hotspur nie dał żadnych szans drużynie West Hamu United w małych derbach Londynu.

Co prawda jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście i gola strzelił Mohammed Kudus, jednak później obejrzeliśmy po prostu koncert zespołu Ange'a Postecoglou.

Tottenham miał sporą przewagę, wyrównanie nadeszło w 36. minucie (drugiego gola w Premier League w tym sezonie strzelił Dejan Kulusevski), ale prawdziwa nawałnica nadeszła dopiero po przerwie.

Osiem minut i z wyniku 1:1 zrobiło się 4:1. Łukasz Fabiański obserwował z ławki rezerwowych, jak Alphonse Areola co chwilę wyciąga piłkę z siatki. Raz pokonał go Yves Bissouma, następnie kolega z drużyny Jean-Clair Todibo, a po chwili jeszcze Son Heung-min.

Na tym jednak fajerwerki się skończyły, przynajmniej te piłkarskie. W końcówce spotkania zgłupiał jeszcze Kudus, który co prawda został sprowokowany, ale jego zachowanie było karygodne - uderzył rywala w twarz i sędzia Andy Madley po obejrzeniu powtórek wyrzucił go z boiska.

Tottenham Hotspur - West Ham United 4:1 (1:1)
0:1 Mohammed Kudus 18'
1:1 Dejan Kulusevski 36'
2:1 Yves Bissouma 52'
3:1 Jean-Clair Todibo (s.) 55'
4:1 Son Heung-min 60'