Deklasacja w Montpellier. Olympique Marsylia nie miał litości

Getty Images / Sylvain Dionisio ATPImages / Na zdjęciu: Olympique Marsylia nie miał litości dla Montpellier

Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z Montpellier aż 5:0 w ostatnim meczu 8. kolejki Ligue 1. Goście nie mieli litości dla będącego w strefie spadkowej przeciwnika.

W Olympique Marsylia uznali, że pora przestać się wygłupiać i zacząć grać na miarę oczekiwań. Początek sezonu w wykonaniu tej drużyny był naprawdę imponujący (13 punktów w pięciu meczach), ale ostatnio coś się zacięło i przytrafiły się dwie wpadki - najpierw przegrana ze Strasbourgiem, a następnie zaledwie remis z Angers.

I na tym koniec mini kryzysu, bo na zakończenie 8. kolejki Ligue 1 OM przekonująco wygrał na wyjeździe z Montpellier 5:0.

Nie było czego zbierać. Znajdujący się w strefie spadkowej gospodarze nie nawiązali jakiejkolwiek walki i byli niemiłosiernie punktowani.

Pozamiatane było już do przerwy, ale czy mogło być inaczej, jeśli OM wyszedł na prowadzenie już w 1. minucie? W pierwszej połowie bramki zdobyli jeszcze Amine Harit i Pierre-Emile Hoejbjerg i Montpellier już się nie podniosło.

Po przerwie było podobnie. Jeden z kontrataków pewnym strzałem wykończył Mason Greenwood, a gospodarze od 64. minuty grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Stefan Dzodić. Ostatecznie stanęło na pięciu sztukach w sieci.

Co na innych stadionach? Olympique Lyon zdecydowanie wygrał z Le Havre, w meczu AJ Auxerre - Stade de Reims minimalnie okazali się gospodarze, a Toulouse FC zremisował z Angers SCO.

Ponadto FC Nantes zremisowało 1:1 z Niceą, a Marcin Bułka przy straconym golu nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony mocny strzał głową z pięciu metrów oddał Matthis Abline i Polak nawet nie zdążył zareagować.