Hellas Werona nie poradził sobie bez Pawła Dawidowicza

PAP/EPA / Emanuele Pennacchio / Mecz Serie A: Hellas Werona - AC Monza

Katastrofa w obronie Hellasu Werona w meczu z nisko notowaną AC Monzą. Drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi przegrała 0:3, a dwa gole straciła po wykopach bramkarza.

W tym artykule dowiesz się o:

Hellas Werona musi radzić sobie bez Pawła Dawidowicza. Obrońca nie dokończył ostatniego, zremisowanego 3:3 meczu reprezentacji Polski z Chorwacją. Powodem była kontuzja, która może wyeliminować Dawidowicza z gry na kilka tygodni. Pod nieobecność kadrowicza Michała Probierza, na środku obrony Hellasu, zagrała mieszanka doświadczenia z młodością tworzona przez Giangiacomo Manganiego i Daniele Ghilardi.

Obrona Hellasu nie poradziła sobie głównie z upilnowaniem Dany'ego Moty. Piłkarz AC Monzy dwa razy uciszył kibiców na Stadio Marcantonio Bentegodi. W 9. minucie otworzył wynik strzałem z powietrza w kierunku dalszego narożnika bramki po podaniu Gianluci Caprarego. W 75. minucie ten sam piłkarz poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem po dalekim wykopie Lorenzo Montipo, który przedłużył Milan Djurić. Po kolejnym golu Dany'ego Moty było 2:0.

Monza udowodniła wyższość jeszcze jednym golem na 3:0 w 79. minucie. Była to bramka podobna do poprzedniej, ponieważ raz jeszcze Milan Djurić przedłużył wykop własnego bramkarza, ale po drodze było jeszcze koszmarne zachowanie Davide Faraoniego, a z prezentu skorzystał Alessandro Bianco. Ostatnia nadzieja na zapunktowanie Hellasu zgasła.

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo pozwoliło Monzy opuścić strefę spadkową. Drużyna z Lombardii wygrała dopiero po raz pierwszy w sezonie po czterech remisach oraz trzech porażkach. Od poniedziałku wszystkie kluby z Serie A pokonały minimum jednego przeciwnika. Hellas kompletnie rozczarował i wypadł na dobre z górnej połowy tabeli.

Hellas Werona - AC Monza 0:3 (0:1)
0:1 - Dany Mota 9'
0:2 - Dany Mota 75'
0:3 - Alessandro Bianco 79'

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua, Giangiacomo Magnani, Daniele Ghilardi, Domagoj Bradarić (78' Davide Faraoni) - Ondrej Duda (62' Amin Sarr), Reda Belahyane - Tomas Suslov (62' Suat Serdar), Casper Tengstedt, Darko Lazović (69' Dailon Livramento) - Daniel Mosquera (62' Grigoris Kastanos)

Monza: Stefano Turati - Armando Izzo, Pablo Mari, Andrea Carboni – Pedro Pereira (74' Danilo D'Ambrosio), Warren Bondo, Matteo Pessina (86' Roberto Gagliardini), Georgios Kyriakopoulos - Gianluca Caprari (74' Alessandro Bianco), Dany Mota (90' Samuele Vignato) - Milan Djurić (86' Mirko Marić)

Żółte kartki: Tchatchoua, Ghilardi, Duda (Hellas) oraz Carboni (Monza)

Sędzia: Federico Dionisi