To on zdobędzie Złotą Piłkę? Trener Realu nie ma wątpliwości

Getty Images

Vinicius Junior poprowadził Real Madryt do imponującej remontady, zdobywając hat-tricka w wygranym 5:2 meczu z Borussią Dortmund. Trener Carlo Ancelotti jest przekonany, że Brazylijczyk zasługuje na Złotą Piłkę.

Po spektakularnej wygranej Realu Madryt nad Borussią Dortmund, trener Carlo Ancelotti nie krył zachwytu nad występem Vinicius Juniora. Brazylijczyk był kluczową postacią w remontadzie Królewskich, strzelając trzy gole w drugiej połowie meczu.

- Myślę, że Vinicius zdobędzie Złotą Piłkę, ale nie ze względu na ten mecz, lecz za cały ubiegły rok. Te trzy gole pomogą mu w walce o następną Złotą Piłkę - powiedział Ancelotti cytowany przez sport.es.

Trener przyznał, że Vinicius nadal potrafi go zaskoczyć. - Rzadko widzi się taką drugą połowę w wykonaniu zawodnika, z tak niezwykłą energią, intensywnością i charakterem - przyznał.

Ancelotti odniósł się również do kwestii uznania dla Viniciusa w Hiszpanii oraz problemu rasizmu. - Uważam, że ma uznanie, na jakie zasługuje. Gwiżdżą na niego, bo może zrobić różnicę. Problem rasizmu wobec niego stopniowo zanika. Gwizdy są normalne. Jest szanowany w tym kraju - analizował.

Komentując mecz, trener podkreślał znaczenie "intensywności" i potrzebę zachowania równowagi w Realu Madryt.

- Trudno powiedzieć, dlaczego czasami brakuje intensywności. Celem nie jest czekać, aż stracimy dwa gole, by zareagować, chociaż nie da się grać przez 90 minut tak, jak w drugiej połowie. Musimy mieć więcej równowagi i osiągniemy to - mówił.

Ancelotti nie miał wątpliwości co do znaczenia tego spotkania. - Druga połowa może być kluczowym momentem sezonu, wiele nas nauczy - dodał.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty