Dwie czerwone kartki w 7 minut. Duże kontrowersje w meczu Wieczystej

Twitter / TVP Sport / Za ten faul czerwoną kartkę obejrzał Szymon Michalski

Wieczysta Kraków ograła przed własnymi trybunami 3:1 Polonię Bytom w meczu na szczycie Betclic II ligi. Drużyna gości już w pierwszej połowie spotkania otrzymała dwie czerwone kartki.

Rozgrywanie w środowe południe spotkania lepiej rozpoczęła Polonia Bytom, która w 8. minucie objęła prowadzenie za sprawą gola Daniela Ściślaka. Do wyrównania w 24. minucie doprowadził Tomasz Swędrowski.

Niedługo później rozpoczął się dramat gości. Najpierw w 30. minucie czerwoną kartkę obejrzał Szymon Michalski. Piłkarz Polonii stracił równowagę w pobliżu własnego pola karnego i powalił próbującego go wyprzedzić Lisandro Semedo. Wydawało się jednak, że zawodnik Wieczystej i tak nie miał większych szans na przejęcie piłki, do której znacznie bliżej miał bramkarz.

W 37. minucie z boiska został z kolei wyrzucony Adrian Piekarski. Na wysokości linii środkowej boiska złapał wpół i przewrócił uciekającego mu Chumę. Chociaż był to ewidentny faul taktyczny, a Wieczysta wychodziła z groźną kontrą, można się zastanawiać, czy czerwona kartka nie była zbyt surową karą. Chuma był bowiem jeszcze daleko od bramki rywali, a w jego pobliżu znajdowało się dwóch innych piłkarzy Polonii. Obie te akcje  przedstawia udostępnione poniżej nagranie.

Grająca w dziewiątkę Polonia była w stanie bronić się do 59. minuty. Wtedy gola dla Wieczystej zdobył Paweł Łysiak. 4 minuty później wynik na 3:1 ustalił Goku Roman.

Dzięki temu zwycięstwu Wieczysta zbliżyła się na dwa punkty w tabeli Betclic II ligi do środowego rywala oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki, które z dorobkiem 36 "oczek" przewodzą ligowej stawce. Bezpośredni awans na wyższy poziom rozgrywkowy wywalczą dwie najlepsze ekipy, a zespoły z miejsc 3-6 wezmą udział w play-offach.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty