Wieczysta Kraków przerwała rewelacyjną serię wygranych

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

12 wygranych z rzędu i koniec. Polonia Bytom poniosła porażkę 1:3 z Wieczystą Kraków, a ogromny wpływ na mecz miały dwie czerwone kartki już w pierwszej połowie. Do lidera zbliżyła się nie tylko Wieczysta, ale również Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Polonia Bytom miała dużo pretensji do sędziego Szymona Łężnego za pokazanie czerwonej kartki dwóm jej zawodnikom. W 30. minucie arbiter z Kluczborka zdecydował się na wykluczenie Szymona Michalskiego za faul taktyczny na Lisandro Semedo, a w 37. minucie wyrzucił z boiska z podobnego powodu Adriana Piekarskiego. Na tym etapie meczu było 1:1, a walka w hicie była zacięta.

W rywalizacji jedenastu na dziewięciu Wieczysta pokazała wyższość dwoma golami. Podopieczni Sławomira Peszki zapewnili sobie zwycięstwo strzałami Pawła Łysiaka i Joana Romana. Była 63. minuta i beniaminek miał komplet punktów praktycznie w kieszeni. Polonia Bytom, choć prowadziła w tym meczu, to musiała pogodzić się z porażką w hicie.

Polonia została zatrzymana po serii 12 wygranych i od środy nie jest już liderem Betclic II ligi. Na pierwszym miejscu zastąpiła ja Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Drużyna Marcina Sasala wygrała 2:0 z Zagłębiem II Lubin, a oba gole strzeliła w drugiej połowie. Przed zmianą stron rywalizacja była dość wyrównana, później do głosu doszła Pogoń, co potwierdziła uderzeniami Kamila Odolaka oraz Dawida Dzięgielewskiego.