W Madrycie coraz chłodniej. Zobacz tabelę La Liga

PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: FC Barcelona ma już sześć punktów przewagi nad Realem Madryt

Real Madryt przegrał na własnym boisku z FC Barceloną 0:4 w meczu 11. kolejki La Ligi. Drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka ma już sześć punktów przewagi nad "Królewskimi".

W sobotę o godz. 21 wszyscy kibice La Ligi wstrzymali oddech, bo po wielu tygodniach oczekiwania nadszedł ten dzień. El Clasico, w którym Real Madryt podejmował FC Barcelonę.

Hit, starcie gigantów. Mecz, który już na tak wczesnym etapie sezonu mógł decydować o mistrzostwie Hiszpanii.

Pierwsza połowa? Niezła, choć raczej nie jakaś rewelacyjna. 0:0 z sytuacjami z obu stron. Po przerwie? Dopiero zaczęło się dziać. Robert Lewandowski strzelił dwa gole w dwie minuty (-----> ZOBACZ) i drużynie Barcy zaczęło grać się dużo łatwiej.

Real nie za bardzo potrafił odpowiedzieć. To znaczy, jakieś sytuacje były, głównie Kyliana Mbappe, natomiast brakowało zimnej krwi przy wykończeniu. Co innego goście - kolejne bramki zdobyli Lamine Yamal oraz Raphinha.

Co to oznacza dla układu tabeli? FC Barcelona ma już sześć punktów przewagi nad ekipą "Królewskich". Za nami dopiero jedenaście kolejek, ale i tak przewaga zespołu Hansiego Flicka jest już dość wyraźna.