Mbappe przyćmiony. Zobacz klasyfikację strzelców

Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Robert Lewandowski

W dużym stopniu za sprawą Roberta Lewandowskiego FC Barcelona pokonała Real Madryt 4:0. Polski napastnik jest nie do zatrzymania w tym sezonie i pewnie zmierza po tytuł króla strzelców.

W pierwszej połowie Real Madryt zagrażał bramce FC Barcelony, jednak miał problemy ze skutecznością. Robert Lewandowski po stronie gości przebywał na murawie od początku meczu.

W 54. minucie Lewandowski przedostał się w pole karne i wygrał pojedynek z Andrijem Łuninem. Kilkadziesiąt sekund później obrońcy Realu znowu nie upilnowali snajpera "Blaugrany". 36-latek pięknym strzałem głową posłał piłkę do siatki, podwyższając wynik. Dzieło zwieńczyli Lamine Yamal i Raphinha, który ustalił rezultat na 4:0.

Lewandowski zaprezentował się fantastycznie na tle zawodników Realu i coraz więcej wskazuje na to, że odzyska koronę króla strzelców La Ligi. Statystyki doświadczonego napastnika są godne podziwu.

W 11 rozegranych spotkaniach Lewandowski trafił do siatki 14 razy. Dzięki temu jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Należy odnotować, że mający siedem bramek Ayoze Perez wyprzedził Kyliana Mbappe i zajmuje drugie pozycje. Francuz przegrał w bezpośrednim starciu z napastnikiem FC Barcelony, w związku z czym plasuje się na najniższym stopniu podium.