Demolka w meczu Serie A. Brak Pawła Dawidowicza jest kosztowny

PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - Hellas Werona

Hellas Werona nie radzi sobie bez kontuzjowanego Pawła Dawidowicza. W jednym tygodniu stracił dziewięć goli. Tym razem przegrał 1:6 z Atalantą BC. Uczestnikowi Ligi Mistrzów wystarczyła niespełna godzina na rozniesienie przeciwnika.

W tym artykule dowiesz się o:

Hellas Werona rozpoczął sezon obiecująco, ale po ostatnich porażkach pozostały mu tylko trzy punkty przewagi nad otwierającym strefę spadkową Genoą CFC. Po przerwie reprezentacyjnej drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi musi radzić sobie bez kontuzjowanego Pawła Dawidowicza i nie radzi sobie. W poniedziałek Hellas przegrał 0:3 z AC Monzą, a w sobotę został zdemolowany 1:6 przez Atalantę BC.

Z kolei Atalanta powetowała sobie w meczu Serie A nieskuteczność z Ligi Mistrzów. Za Neroblu są dwa mecze na własnym stadionie w elitarnym europejskim pucharze. Oba zakończyły się takim samym wynikiem 0:0, a przeciwnikami byli Arsenal FC oraz Celtic FC.

Podopieczni Gian Piero Gasperiniego roznieśli 6:1 Hellas w niespełna godzinę. Po kwadransie meczu było 3:0, późniejsze dwa gole zdobył Ademola Lookman, a przed przerwą padła jeszcze widowiskowa bramka na 1:5 Amina Sarra. Ostatnie słowo, co do wyniku powiedziała Atalanta, która w 58. minucie dołożyła gola na 6:1. Mateo Retegui poradził sobie z Lorenzo Montipo po podaniu Charlesa De Ketelaere.

Atalanta przeskoczyła na trzecie miejsce w tabeli za SSC Napoli i Interem Mediolan. Drużyna z Bergamo jest już najbardziej bramkostrzelnym ligowcem, zdobyła 24 bramki w dziewięciu kolejkach.

Atalanta BC - Hellas Werona 6:1 (5:1)
1:0 - Marten De Roon 6'
2:0 - Mateo Retegui 9'
3:0 - Charles De Ketelaere 15'
4:0 - Ademola Lookman 29'
5:0 - Ademola Lookman 34'
5:1 - Amin Sarr 42'
6:1 - Mateo Retegui 58'

Atalanta: Marco Carnesecchi - Berat Djimsiti, Isak Hien, Sead Kolasinac (77' Marco Palestra) - Davide Zappacosta (56' Raoul Bellanova), Marten De Roon, Ederson (56' Mario Pasalić), Mateo Ruggeri - Charles De Ketelaere, Ademola Lookman (56' Lazar Samardzić) - Mateo Retegui (62' Nicolo Zaniolo)

Hellas: Lorenzo Montipo - Giangiacomo Magnani, Diego Coppola (46' Flavius Daniliuc), Daniele Ghilardi - Jackson Tchatchoua, Suat Serdar (67' Tomas Suslov), Reda Belahyane, Domagoj Bradarić (46' Darko Lazović) - Dailon Rocha Livramento (79' Faride Alidou), Grigoris Kastanos (46' Dani Silva) - Amin Sarr