Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Rasiaka, Janczyka oraz Marcina Żewłakowa

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Grzegorz Rasiak (Reading), Dawid Janczyk (KSC Lokeren) oraz Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 26 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Grzegorz Rasiak zdobył bramkę w spotkaniu przeciwko Scunthorpe 1:1 (1:0). 30-letni napastnik przebywał na boisku przez pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Rasiak uzyskał gola strzałem głową w 16. minucie spotkania. Było to szóste ligowe trafienie Polaka w obecnym sezonie.

Dawid Janczyk zdobył trzy gole w meczu z Excelsior Mouscron 5:0 (3:0). Janczyk strzelał bramki w 8., 26. i 42. minucie meczu i ma już na koncie osiem trafień w tym sezonie. Zawodnik wypożyczony z CSKA Moskwa otrzymał także żółtą kartkę. Polak rozegrał 80 minut i został zmieniony przez Tomislava Šokotę.

Marcin Żewłakow zdobył gola w meczu z Omónią Nikozja 1:1 (0:0). Polak pojawił się na boisku w 78. minucie spotkania, a minutę później pokonał bramkarza rywali. Oprócz Żewłakowa na boisku cały mecz rozegrał Kamil Kosowski. Natomiast Adrian Sikora i Maciej Żurawski nie pojawili się na placu gry.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z Aston Villa (0:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Liverpoolem (2:1)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - 90 minut w meczu ligowym z Swansea (1:0)
Grzegorz Rasiak (Reading) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu z Scunthorpe (1:1)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Tranmere Rovers (3:0)
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Tranmere Rovers (3:0)
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds United (0:0)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - poza kadrą w meczu ligowym z Exeter City (2:0)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Aldershot Town (6:1)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Sturm Graz (2:2)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KVC Westerlo (2:0)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - do 80. minut, trzy bramki i żółta kartka w meczu ligowym z Excelsior Mouscron (5:0)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - do 45. minuty w meczu ligowym z E.N.P (2:0)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - rezerwowy w meczu ligowym z APOEL-em (1:1)
Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Omonią (1:1)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - od 78. minuty i bramka w meczu ligowym z Omonią (1:1)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - rezerwowy w meczu ligowym z Omonią (1:1)

Francja

Ligue 1

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z FC Lorient (0:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z FC Lorient (0:0)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 82. minuty w meczu ligowym z AS Saint-Etienne (4:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Xanthi Saloniki (1:0)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Panioniosem (2:2)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:1)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z Atromitosem (0:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Kavala (0:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 83. minuty w meczu ligowym z PAE Levadiakos (3:2)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z Panthrakikosem (3:0)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Valencią (3:2)

Holandia

Eredivisie

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z Feyernoordem (0:2)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Willem II Tilburg (3:1)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Ajaxem (0:3)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - do 41. minuty w meczu ligowym z FC Emme (4:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (3:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Bayerem (2:2)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Bayerem (2:2)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - od 87. minuty w meczu ligowym z Herthą (2:2)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Herthą (2:2)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (3:5)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - nie wystąpił w meczu ligowym z Paderborn (1:1)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Naval (0:0)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z FC Porto (0:2)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - nie wystąpił w meczu ligowym z International (3:2)
Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z International (3:2)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Motherwell (3:2)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Motherwell (3:2)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Dundee (0:0)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Kayserispor (1:2)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - poza kadrą w meczu ligowym z Illychivets (2:1)
Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - rezerwowy w meczu ligowym z Dnipro (3:2)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Livorno (0:1)

Serie B
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Ancona (0:2)
Adam Kokoszka (Empoli) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Vicenza (1:0)

Łącznie minut: 1980 minut
Średnia ilość minut: 48 minut 18 sekund / mecz