Ligue 1: Olympique Lyon i AJ Auxerre zremisowały z niżej notowanymi rywalami

Olympique Lyon nie potrafił pokonać niżej notowanego AS Monaco. Nie było niespodzianki w Lille, gdzie miejscowy zespół nie dał szans Le Mans. Z kolei AJ Auxerre ponownie nie wywalczyło kompletu punktów, zespół Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki tym razem zremisował z Tuluzą.

Piotr Robaczyński

Coraz głośniej mówi się o kryzysie w obozie Olympique Lyon. Zespół Les Gones utrzymuje wprawdzie miejsce w czołówce tabeli, ale wygrał zaledwie jeden mecz od początku listopada. W niedzielę nie potrafił pokonać AS Monaco, pojedynek tych klubów zakończył się remisem 1:1. Obecnie lider - Girondins Bordeaux wyprzedza OL już o 10 punktów i z pewnością nie będzie to strata łatwa do odrobienia.

Gol Roy'a Contouta z 90. minuty uratował jeden punkt dla AJ Auxerre w starciu z Tuluzą. Na Stade de l'Abbé-Deschamps gospodarze od 21. minuty przegrywali 0:1 po trafieniu Luana i do końca spotkania atakowali, dążąc do zmiany niekorzystnego rezultatu. Mimo szczęśliwego zakończenia, podopieczni Jeana Fernandeza nie mogą być zadowoleni. Zanotowali już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa i nadal mają spore problemy ze skutecznością. Ponownie bramkarza nie był w stanie pokonać m.in. Ireneusz Jeleń, który przebywał na boisku przez 90 minut. Spotkanie z ławki rezerwowych oglądał natomiast Dariusz Dudka.

Trwa świetna passa Lille OSC, zespół ten odniósł w niedzielę piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem na własnym stadionie pokonał znacznie niżej notowaną drużynę Le Mans 3:0. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, gdy na listę strzelców wpisali się Aurelien Chedjou, Gervinho oraz Eden Hazard. Ludovic Obraniak nie otrzymał od trenera szansy gry. Po 18. kolejce Lille awansowało na 3. miejsce w tabeli Ligue 1. 18. Le Mans to jedyny klub w lidze, który w tym sezonie na nie zdobył żadnego punktu na wyjazdach.