Bundesliga: Spokojna zima w Kolonii

Dwa niedzielne spotkania ostatniej kolejki rundy jesiennej zakończyły się wygranymi gospodarzy. Dzięki zwycięstwu z FC Nuernberg, od strefy spadkowej oddalił się FC Koeln. Trzy punkty zainkasował HSV, który pokonał Werder Brema.

W tym artykule dowiesz się o:

W starciu drużyn plasujących się w czołówce ligowej tabeli, Hamburger SV podejmował Werder Brema. Gospodarze już w 6. minucie objęli prowadzenie po golu Jorisa Mathijsena. Niespełna pół godziny później za faul na Marko Marinie czerwoną kartkę obejrzał Jerome Boateng. Mimo osłabienia, jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 dla HSV podwyższył Marcell Jansen. Przyjezdni nie wykorzystali gry w przewadze, a rozmiary porażki zmniejszył tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Naldo.

Piłkarze FC Koeln od czterech spotkań nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali. Przełamanie miało nastąpić w niedzielnej konfrontacji z FC Nuernberg. Wynik meczu otworzył w 37. minucie Brazylijczyk Geromel. Beniaminek praktycznie nie stwarzał zagrożenia pod bramką Faryda Mondragona, a po zmianie stron dwa trafienia dla miejscowych dorzucił Milivoje Novakovic. Koziołki odnotowały czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, przesuwając się na bezpieczną, dwunastą lokatę w tabeli Bundesligi.

Hamburger SV - Werder Brema 2:1 (2:0)

1:0 - Mathijsen 9'

2:0 - Jansen 36'

2:1 - Naldo 90'

FC Koeln - FC Nuernberg 3:0 (1:0)

1:0 - Geromel 37'

2:0 - Novakovic 70'

3:0 - Novakovic 77'