Piątek w Bundeslidze: Walka o utrzymanie w lidze

Znajdujący się na ostatnim miejscu w lidze FC Nürnberg koncentruje się na walce o niezbędne punkty. Trener i piłkarze mobilizują się wzajemnie w trudnej sytuacji. Natomiast do grona kontuzjowanych dołączyli przodujący zawodnicy z Bremy i Stuttgartu.

Michał Dzida

Hessen apeluje o ambitną grę

Trener FC Nürnberg Thomas von Heesen powiedział swoim piłkarzom, że muszą pokazać jaja w twardej walce o utrzymanie w Bundeslidze.Po wygraniu DfB Pukal w ostatnim sezonie i powrocie do gry w europejskich pucharach po 30 letniej przerwie, FC Nürnberg w tym sezonie gra wręcz beznadziejnie.Drużyna jest jednym z murowanych kandydatów do spadku. Jednak mimo, że plasują się na ostatnim miejscu w tabeli, nadal mają szanse na utrzymanie.

- To przykre, że spadliśmy do poziomu jakiego sobie nawet nie wyobrażaliśmy. Bardzo trudno będzie z tego wyjść, teraz wszystko zależy od piłkarzy, muszą oni udowodnić, że maja jaja i zdobyć trzy punkty, które zbliżą nas do rywali - stwierdził Niemiec.

Gwiazda klubu Grek Angelos Charisteas zdaję sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazł się klub - Musimy wygrać dwa następne mecze w innym przypadku nie mamy żadnych szans - powiedział napastnik.

Baumann wyłączony z gry

Wódz drużyny Werderu Brema Frank Baumann doznał kontuzji. Doszło do tego w wygranym meczu z Hansą Rostock 2:1. Niemiec na problem ze ścięgnami w prawym kolanie. Wszystko stało się w ostatnich minutach meczu - Nie zagra on przez co najmniej 10 dni - powiedział trener drużyny Thomas Schaaf.

Dzięki finałowi Pucharu Niemiec w tym tygodniu, Baumann będzie miał szanse wykurować się na następne mecze w Bundeslidze. Zielono-biali zmierzą się Bayerem Leverkusen

Kapitan Stuttgartu kontuzjowany

Reprezentant Portugalii Fernandno Meira doznał urazu w meczu z FC Nürnberg 3:0. Po 37. minutach gry został zmieniony przez Serdara Tasciego. Po badaniach okazało się, że obrońca doznał kontuzji prawego barku. Nie będzie jednak musiał poddać się operacji ale jego przerwa w grze potrwa co najmniej 2 tygodnie.

Uraz ten jest bardzo podobny do urazu jakiego doznał przechodzący rehabilitacje Cacau. Kolega z drużyny VfB.