Premier League: Arsenal rozbił Portsmouth, a Man Utd Wigan - grał Kuszczak

W dwóch ostatnich meczach 20. kolejki Premier League nie było niespodzianek. Arsenal Londyn bez Łukasza Fabiańskiego ograł Portsmouth 4:1. Natomiast Manchester United z Tomaszem Kuszczakiem nie dał szans Wigan Athletic - zwycięstwo 5:0.

Bartosz Zimkowski

Jako pierwsi na murawie pojawili się gracze Portsmouth i Arsenalu. Faworytem byli Kanonierzy, chociaż ich wyjazdowa gra jest dużą zagadką. Dlatego trudno było wyrokować, jak zagrają podopieczni Arsene'a Wengera.

Szybko jednak okazało się, że faworyt na papierze - Arsenal - był także faworytem na boisku. Atakował groźniej od początku meczu aż w 28. minucie objął prowadzenie. Kanonierom, a konkretnie Eduaro Da Silvie, dopisało szczęście. Po strzale zawodnika z numerem 9 na czerwonej koszulce futbolówka odbiła się od nogi Kaboula i wpadła do siatki obok bezradnego Asmira Begovicia.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Samir Nasri i było wiadomo, kto wygra na Fratton Park. Po zmianie stron ponownie dominował Arsenal i na uwagę zasługuje bramka Aarona Ramsey'a z 69. minuty. Młody Walijczyk odebrał futbolówkę rywalowi, następnie minął obrońcę i swoją słabszą, lewą nogą oddał mocny strzał w krótki róg. Begovic był bez szans, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1. Dla The Pompey trafił Nadir Belhadj, a wynik spotkania ustalił Alex Song. Arsenal jest trzeci w tabeli, lecz ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

Spotkanie do jednej bramki miało miejsce na Old Trafford. Manchester United z dziecinną łatwością pokonał Wigan Athletic 5:0. To był mecz bez historii, w którym wystąpił Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz wynudził się całe spotkanie, gdyż pracy miał jak na lekarstwo.

W drużynie Czerwonych Diabłów błyszczał Antonio Valencia, były zawodnik The Latics. Strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty. Manchester United nadal traci do prowadzącej Chelsea Londyn dwa punkty.