Premier League: Arsenal cudem uratował remis

O mały włos, a sensacyjnie zakończyłoby się spotkanie 21. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem Londyn, a Evertonem. The Toffees wygrywali bowiem na Emirates Stadium do 92. minuty 2:1... Pięć innych meczów Premier League zostało odwołanych.

Bartosz Zimkowski

Arsenal przed pojedynkiem z The Toffees mógł się poszczycić tym, że nikt nie zdobył w lidze tyle goli na własnym stadionie, co właśnie Kanonierzy. 31 trafień mogło robić wrażenie, ale nie na podopiecznych Davida Moyesa. Ci w 12. minucie za sprawą dośrodkowania Landona Donovana i strzału głową Leona Osmana objęli prowadzenie.

Jednak strzelec gola pecha miał kilka minut później, ponieważ po uderzeniu Denilsona piłka odbiła się właśnie od niego i wpadła do bramki obok bezradnego Tima Howarda.

Dziewięć minut przed końcem Tim Cahill idealnie podał futbolówkę do wychodzącego Stevena Pienaara. Ten pobiegł sam na bramkę Arsenalu, a następnie fantastycznym strzałem przelobował Manuela Almunię. Ale to nie był koniec emocji w Londynie. Sędzia przedłużył drugą część meczu o pięć minut i to wystarczyło gospodarzom, aby doprowadzić do wyrównania. Tomas Rosicky w 92. minucie zapewnił Arsenalowi jeden punkt.