Polacy w ligach zagranicznych: Bramka Radosława Majewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramkę zdobył Radosław Majewski (Nottingham Forrest). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 10 Polaków.

W tym artykule dowiesz się o:

Radosław Majewski strzelił gola i asystował przy pierwszej bramce dla swojej drużyny w meczu ligowym przeciwko West Bromwich Albion 3:1(1:0). Polak grał do 78. minuty, a zmienił go James Robert Perch. Majewski wpisał się na listę strzelców w 53. minucie spotkania, co było jego trzecim ligowym trafieniem w tym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z Birmingham City (1:1)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Evertonem (2:2)

Championship

Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - do 78. minuty, asysta i bramka w meczu ligowym z WBA (3:1)

Cypr

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - do 63.minuty w meczu ligowym z Ethnikos Achna (1:2)

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Enosis (3:1)

Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Enosis (3:1)

Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Enosis (3:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - pauzował w meczu ligowym z AEK Ateny (3:3)

Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z Olympiakosem Pireus (1:2)

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - poza kadrą w w meczu ligowym z Arisem Saloniki (2:4)

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (1:2)

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - od 62. minuty w meczu ligowym z Levadiakosem (2:0)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z Atromitosem (3:3)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z AE Larisą (2:1)

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - od 68. minuty w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:1)

Łukasz Sosin (AO Kavala) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Real Mallorca (2:0)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Nacional Madeira (2:0)

Szkocja

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu Pucharu Szkocji z Aberdeen (0:2)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu pucharowym z Konya Şekerspor (1:0)