Puchar Narodów Afryki: Zwycięstwo Egiptu po emocjonującym meczu

Reprezentacja Egiptu po emocjonującym meczu pokonała 2:1 Nigerię i tym samym bardzo dobrze rozpoczęła turniej o Puchar Narodów Afryki. Faraonowie bronią trofeum, które udało im się wywalczyć w dwóch ostatnich edycjach.

W tym artykule dowiesz się o:

Superorły, które przez pierwsze dwadzieścia minut były zespołem lepszym, grały szybko i pomysłowo. Wydawało się, że mogą ograć Egipt, tym bardziej, iż statystyki przemawiały za nimi. Już w 12. minucie kapitalnym zwodem rywali zwiódł Edu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej odsłonie jednak Meteb zdołał doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron lepsi już byli Faraonowie, którzy przede wszystkim zagrali skutecznie. Od 54. minuty to oni prowadzili po golu Hassana, a w 87. Gado ustalił wynik starcia na 3:1. Ostatecznie mecz mógł się skończyć jeszcze wyższym zwycięstwem Egiptu.

Obrońcy trofeum zatem mają na swoim koncie trzy punkty, a Nigeria jest bez oczka. W drugim meczu Mozambik zmierzy się z Beninem. Przypomnijmy, że Superorły zagrają na MŚ 2010, a Egipt nie.

Egipt - Nigeria 3:1 (1:1)