Puchar Narodów Afryki: Pewne zwycięstwo Angoli

Reprezentacja Angoli po raz drugi nie popełniła tego samego błędu i tym razem już prowadząc ze swoim rywalem wygrała mecz. Gospodarze turnieju finałowego zgodnie z planem ograli Malawi i tym samym to właśnie oni są teraz liderem grupy A.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie jako pierwsi zaatakowali piłkarze Angoli i to oni przeważali, ale z minuty na minutę coraz odważniej grali goście. W pierwszej odsłonie jednak kibice nie doczekali się bramek.

Zaraz po zmianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Flavio, który popisał się znakomitym uderzeniem głową. Po fatalnym błędzie jednego z obrońców Malawi w 54. Manucho ustalił wynik pojedynku na 2:0.

Po tej serii gier Angola ma na swoim koncie cztery punkty, a Malawi z trzema oczkami zajmuje drugie miejsce w tabeli. Losy awansu rozstrzygną się w ostatniej kolejce.

Angola - Malawi 2:0 (0:0)
1:0 - Flavio 48'
2:0 - Manucho 54'