Puchar Narodów Afryki: Angola i Algieria w ćwierćfinale

Wygrała kalkulacja - tak najkrócej można podsumować to, co stało się podczas 3. i zarazem ostatniej kolejki w ramach Pucharu Narodów Afryki w grupie A. Ponieważ Mali pokonało 3:1 Malawi, bezbramkowy remis dał awans do dalszych gier zarówno Angoli, jak i Algierii.

Adam Kiołbasa

Zarówno gospodarze turnieju, jak i ich rywale nie kwapili się do ataku, ponieważ Mali po zaledwie trzech minutach prowadziło 2:0. Mając na uwadze wynik tego równolegle rozgrywanego starcia, Angola zdawała sobie sprawę, iż zakończy fazę grupową na 1. miejscu, a Algierii takie rozstrzygnięcie też dawało awans. W pierwszej odsłonie drużyny jeszcze starały się atakować, ale po zmianie stron w ogóle nie kwapiły się do ofensywnej gry. W efekcie po bardzo nudnym pojedynku padł bezbramkowy remis.

Dużo lepsze widowisko stworzyli zawodnicy Mali i Malawi. Kanoute już w 1. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a po 120 sekundach Keita podwyższył na 2:0. Kiedy w 58. minucie Mwafurliwa strzelił kontaktowego gola, wydawało się, że Malawi powalczy o remis. Ale wspomniany napastnik kilka chwil później zmarnował znakomitą sytuację. Zamiast wyniku 2:2, starcie zakończyło się rezultatem 3:1. Wynik ustalił Bagayoko.

W ćwierćfinale Algieria zagra z Wybrzeżem Kości Słoniowej, a Angola z kimś z dwójki Ghana - Burkina Faso.