Bundesliga: Bayern zdobył Weserstadion!

Na fotelu lidera niemieckiej Bundesligi przynajmniej do niedzieli pozostanie Bayern Monachium. W sobotnim meczu 19. kolejki Bawarczycy pokonali Werder Brema 3:2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Arjen Robben. Tymczasem szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Borussii Dortmund, wygrywając 1:0 z Hamburgiem SV. Zespół Jakuba Błaszczykowskiego przesunął się na czwartą lokatę w tabeli.

Mateusz Nikołajczuk

Maleją szanse na pozostanie Herthy Berlin w ligowej elicie. Gracze stołecznej drużyny nie wykorzystali atutu własnego boiska i bezbramkowo zremisowali z Borussią Moenchengladbach. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania piłkarze Źrebaków mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia. Rzutu karnego nie potrafił jednak zamienić na gola Juan Arango. Pełne 90 minut w ekipie gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek. Na placu gry nie pojawił się natomiast Artur Wichniarek.

O sporym pechu może mówić zespół Schalke 04 Gelsenkirchen, który w meczu wyjazdowym zmierzył się z VfL Bochum. Wynik otworzył już w 5. minucie Vicente Sanchez. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Kevin Kuranyi. Gdy wydawało się, że Niebiescy pewnie zmierzają po dwunasty w sezonie komplet punktów, tuż przed końcem bramkę kontaktową zdobył Vahid Hashemian. To jednak nie był koniec emocji na Ruhrstadion. W doliczonym czasie gry w polu karnym rywali najwyżej wyskoczył Stanislav Sestak i mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Rezultat 2:2 do końca nie uległ zmianie, a walczący o mistrzowski tytuł podopieczni Felixa Magatha stracili dwa cenne oczka.

Wciąż znakomitą dyspozycją na własnym boisku imponuje FSV Mainz 05. Gracze beniaminka w spotkaniach rozgrywanych na Bruchweg Stadion nie zaznali w tym sezonie goryczy porażki. Nie inaczej było w sobotnim pojedynku, gdy po trafieniu Andre Schurrle odnieśli skromne zwycięstwo nad Hannoverem 96. Tym samym nieudany debiut w roli szkoleniowca drużyny gości zaliczył Mirko Slomka.

Pięć goli obejrzeli kibice na Weserstadion, gdzie Werder Brema gościł Bayern Monachium. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Hunt. Bawarczycy zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą i po golach Thomasa Mullera oraz Ivicy Olicia wyszli na prowadzenie. Kwadrans przed końcem składną akcję miejscowych wykończył Hugo Almeida, doprowadzając do wyrównania. Remis utrzymał się niecałe trzy minuty, kiedy fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Arjen Robben, ustalając wynik spotkania.

Sobotnie zmagania w dziewiętnastej kolejce zakończyła konfrontacja Borussii Dortmund z Hamburgiem SV. Zawodnicy gospodarzy już od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę, a ich ataki przyniosły rezultat 9 minut przed zmianą stron. Trzecią bramkę w rozgrywkach zapisał na swoje konto Nelson Valdez. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w pojedynku, który zakończył się szóstym kolejnym zwycięstwem ekipy z Westfalii. Dzięki fantastycznej serii drużyna Jakuba Błaszczykowskiego przesunęła się na czwartą lokatę w tabeli Bundesligi.

SC Freiburg - VfB Stuttgart 0:1 (0:1)
0:1 - Marica 41'

Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach 0:0

VfL Bochum - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (0:2)
0:1 - Sanchez 5'
0:2 - Kuranyi 42'
1:2 - Hashemian 82'
2:2 - Sestak 90'