Premier League: Chelsea ponownie liderem

Chelsea Londyn wygrała z Birmingham City 3:0 i ponownie została liderem Premier League. Natomiast w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu zabrakło emocji. Aston Villa bezbramkowo zremisowała z Arsenalem Londyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Chelsea Londyn nie miała problemów ze strzelaniem bramek Birmingham City. Niedawno jeszcze miała, gdy obie drużyny spotkały się na St Andrews. Wówczas gole nie padły. Teraz już w piątej minucie Chelsea wyszła na prowadzenie za sprawą dośrodkowania Joe'a Cole'a i skutecznego strzału Florenta Maloudy.

Jeszcze w pierwszej połowie Frank Lampard podwyższył na 2:0, chociaż wynik mógł być okazalszy. Okazję mieli m.in. Nicolas Anelka oraz aktywny tego dnia Joe Cole. Anglik wciąż walczy o nowy kontrakt. Takimi meczami pewnie szybko działacze Chelsea zaproponują mu taką umowę jakiej sobie życzy.

Pojedynek w Londynie skończył się ostatecznie wynikiem 3:0, gdyż w 90. minucie Lampard po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Chelsea awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Dużo mniej emocji było na Villa Park, gdzie Aston Villa podejmowała Arsenal Londyn. Spotkały się dwie czołowe drużyny, więc spotkanie powinno dostarczyć sporo adrenaliny. Jednak tak nie było. Sytuacji do zdobycia bramki było mało, a najlepsze zmarnowali goście. Futbolówka po strzale Cesca Fabregasa trafiła w słupek, a po uderzeniu Tomasa Rosicky'ego w poprzeczkę. Cały mecz na ławce rezerwowych Kanonierów przesiedział Łukasz Fabiański.

W pozostałych dwóch meczach wygrywali gospodarze. Everton pokonał 2:0 Sunderland, a Blackburn Rovers ograł Wigan Athletic 2:1.