Puchar Włoch: Derby D'Italia dla Interu

Inter Mediolan wyeliminował Juventus Turyn i tym samym zakwalifikował się do półfinału Pucharu Włoch. Znajdujący się w kryzysie Bianconeri sprawili Nerazzurrim niespodziewanie dużo problemów i byli blisko doprowadzenia do dogrywki.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie, kiedy to Diego zdecydował się na strzał zza pola karnego, a fatalny w skutkach błąd popełnił Francesco Toldo. Na dobrą sprawę od tego momentu niewiele działo się na placu gry, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Interowi co prawda należał się rzut karny po zagraniu ręką Felipe Melo, ale to by było na tyle, jeśli chodzi o tą część spotkania.

Po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho ruszyli do ataku, mieli zdecydowanie więcej z gry niż Juve, ale czasami narażali się na kontrataki. Starej Damie brakowało jednak animuszu, z kolei gospodarze zaczęli grać skutecznie. W 71. minucie po rzucie wolnym dla Interu futbolówka po uderzeniu Wesleya Sneijdera odbiła się od muru, a do bramki obchodzącego 32. urodziny Gianluigi Buffona wepchnął ją Lucio. W samej końcówce z dystansu strzelał Thiago Motta, a Mario Balotelli ustalił wynik rywalizacji na 2:1.

Teraz już chyba nic nie uratuje posady Ciro Ferrary. Wydaje się mało prawdopodobne, aby trener, który w ostatnich dwunastu pojedynkach odniósł zaledwie trzy zwycięstwa i doznał dziewięciu porażek, mógł utrzymać pracę.

W półfinale zawodnikom z Mediolanu przyjdzie zmierzyć się z ACF Fiorentiną.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2:1 (0:1)

0:1 - Diego 10'

1:1 - Lucio 71'

2:1 - Balotelli 90'

Inter: Toldo, Maicon, Lucio, Materazzi, Santon, J. Zanetti, Cambiasso (61' D. Milito), Motta, Sneijder, Balotelli, Pandev (80' Muntari).

Juventus: Buffon, Grygera, F. Cannavaro, Chiellini, Grosso, Candreva, Sissoko, Felipe Melo, De Ceglie (90+2' Paolucci), Diego, Amauri.

Żółte kartki: Maicon (Inter) oraz Chiellini, Felipe Melo, Cannavaro (Juventus).

Sędzia: Antonio Damato.