Ligue 1: Olympique Lyon pokonał PSG, kolejne zwycięstwo Auxerre

Jedenaste zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze AJ Auxerre, w niedzielę pokonali na Stade de l'Abbé Deschamps St Etienne. Trzy punkty wywalczył także Olympique Lyon, choć przez znaczną część spotkania przegrywał u siebie z Paris Saint Germain.

Piotr Robaczyński

Pojedynek Olympique Lyon - Paris Saint Germain zapowiadał się wyjątkowo ciekawie, choć oba zespoły w tym sezonie nie spisują się na miarę oczekiwań. Faworytem byli piłkarze Les Gones, którzy przegrali u siebie z PSG tylko raz od 1993 roku. Niespodziewanie już w 10. minucie prowadzenie objęli jednak goście, na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec stołecznego klubu Mevlut Erding. Później inicjatywa coraz częściej należała do gospodarzy, a gdy w 60. minucie czerwoną kartką ukarany został Mamadou Sakho z PSG, Lyon przycisnął rywala i kilkanaście minut później zdołał doprowadzić do wyrównania, a chwilę później dobił stołeczny zespół. Trafienia Bafetimbi Gomisa oraz Crisa zapewniły OL cenne zwycięstwo. Po 22. kolejce zespół Claude Puela zajmuje 4. pozycję w tabeli, ze stratą 9 punktów do lidera.

Siódmy ligowy mecz z rzędu bez porażki pozwolił AJ Auxerre awansować na 6. pozycję w tabeli Ligue 1. Podopieczni Jeana Fernandeza pokonali na własnym stadionie AS Saint Etienne 1:0. Gospodarze już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie. Przed szansą na zdobycie gola stanął m.in. Ireneusz Jeleń, ale jego strzał obronił Jérémie Janot. Później piłkarze AJA mieli szczęście, gdy sędzia nie zauważył, że w polu karnym piłkę po strzale Guirane N'Dawa ręką zatrzymał Cedric Hengbart. W 77. minucie Auxerre zdobyło decydującego o losach spotkania gola. Po dośrodkowaniu z rzutu karnego Valtera Birsy piłkę strzałem głową do siatki skierował Jean-Pascal Mignot. Jeleń przebywał na boisku przez 90 minut, Dariusz Dudka ponownie oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Z wywalczonego na Stade Nungesser punktu zadowoleni mogą być piłkarze FC Sochaux. Zdobyli oni na wyjeździe pierwszego gola od połowy października i to wystarczyło, aby zremisować z wyżej notowanym Valenciennes.