Puchar Włoch: Roma blisko awansu do finału

Po swoim pierwszym meczu w ramach półfinału Pucharu Włoch, który został rozegrany na Stadio Olimpico w Rzymie AS Roma jest blisko wywalczenia awansu do finału tych rozgrywek. Giallorossi pokonali Udinese Calcio 2:0.

Adam Kiołbasa

Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej odsłonie. Podopieczni Claudio Ranieriego przeważali i zasłużenie wygrali. Już w 12. minucie Mirko Vucinić wykorzystał sytuację sam na sam z Handanoviciem, a na 300 sekund przed przerwą po wrzutce z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Phillippe Mexes.

W drugiej części rywalizacji gole nie padły, chociaż rzymianie starali się przypieczętować swój triumf, w Friuliani za wszelką cenę chcieli zdobyć kontaktowego gola.

Rewanż zostanie rozegrany 14 kwietnia na stadionie Friulii w Udine. Zwycięzca tej pary w finale zagra z kimś z dwójki: Inter Mediolan - ACF Fiorentina.

AS Roma - Udinese Calcio 2:0 (2:0)
1:0 - Vucinić 12'
2:0 - Mexes 40'