Premier League: "Czołg" rozjechał Kanonierów

Chelsea Londyn pokonała Arsenal Londyn w meczu 25. kolejki Premier League. The Blues zwyciężyli 2:0, a obie trafienia były dziełem Didiera Drogby, nazywanego często "czołgiem". Chelsea wróciła na fotel lidera, wyprzedzając Manchester United.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze 25 minut to dwa ciosy Chelsea. Oba zadał Didier Drogba. Najpierw z najbliższej odległości pokonał Manuela Almunię, a kwadrans później mocnym strzałem z dziewięciu metrów nie dał szans Hiszpanowi.

W między czasie doskonałą interwencją popisał się Petr Cech, który sparował uderzenie Andrija Arszawina. Do przerwy Chelsea bez problemu prowadziła z Kanonierami 2:0.

Druga połowa nie obfitowała już w tak wiele sytuacji strzeleckich. Chelsea wystarczał wynik 2:0, a Arsenal nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony z Johny'm Terry'm na czele. Na dodatek hattrick mógł ustrzelić Drogby, lecz po jego świetnym strzale z rzutu wolnego piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Chelsea wygrała zatem 2:0 i ponownie jest liderem Premier League. Ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem United i dziewięć nad Kanonierami. Wydaje się, że w walce o mistrzostwo Anglii liczą się już tylko The Blues i Czerwone Diabły.

Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 2:0 (2:0)

1:0 - Drogba 8'

2:0 - Drogba 23'