Viareggio Cup: Triumf Juventusu!

Juventus Turyn po raz drugi z rzędu i ósmy w historii klubu okazał się być najlepszą drużyną Viareggio Cup. Stara Dama nie dała większych szans FC Empoli i pewnie zwyciężyła 4:2. Klub ze stolicy Piemontu w przekroju całego turnieju stracił zaledwie trzy bramki.

W tym artykule dowiesz się o:

Popularni Bianconeri tym razem zagrali już w najsilniejszym składzie, bo do dyspozycji Bruno powrócił także kapitan Marrone. Juve od początku atakowało i objęło prowadzenie już w 19. Minucie, kiedy to rzut karny wywalczył Yago, a Ciro Immobile wykorzystał jedenastkę. Niebiescy mogli wyrównać, ale zabrakło im szczęścia i Guitto trafił w słupek.

Po zmianie stron znów zaatakował Juventus i w 54. Minucie Immobile podwyższył na 2:0. 240 sekund po trafieniu Yago było już 3:0, a chwilę później Immobile skompletował hattricka.

Wysokie prowadzenie i świadomość triumfu we Viareggio Cup spowodowały, że młode zebry się rozluźniły i pozwoliły swojemu przeciwnikowi na zdobycie dwóch bramek. Bramki Tognarelliego i Tonelliego pozwoliły jednak tylko przegrać Empoli z honorem.

Juve rozpoczęło swój udział w turnieju od zwycięstwa 3:0 z Legią, następnie rozgromiło po 4:0 Livorno oraz Vicenzę. W 1/8 finału Stara Dama 3:1 Ceseną, w ćwierćfinale 1:0 Sassuolo, a w półfinale 2:0 Atalantę.

Królem strzelców Viareggio Cup z dziesięcioma bramkami na koncie został Ciro Immobile.

Triumfy Juventusu: 1961, 1994, 2003, 2004, 2005, 2006, 2009, 2010.