Udany sprawdzian reprezentacji Polski kobiet U-19 przed eliminacjami MME

Reprezentacja Polski kobiet U-19 przygotowuje się obecnie do turnieju eliminacyjnego młodzieżowych mistrzostw Europy. W środę na stadionie we Wronkach biało-czerwone rozegrały mecz towarzyski ze swoimi rówieśniczkami z Turcji i odniosły efektowne zwycięstwo 5:2.

Szymon Mierzyński

Mimo aż siedmiu goli, widowisko nie było zbyt emocjonujące. Oba zespoły tylko momentami prezentowały dobry futbol. Mnożyły się niecelne podania, szkolne błędy w defensywie, a także akcje niekończone strzałami.

Lepiej ten mecz rozpoczęły Turczynki, które w 29. minucie prowadziły już 2:0, wykorzystując koszmarne ustawienie najpierw bramkarki Katarzyny Kiedrzynek, a następnie całego bloku obronnego.

Jeszcze przed przerwą biało-czerwone zdołały wyrównać, natomiast po zmianie stron zdobyły trzy kolejne gole i ostatecznie zwyciężyły dość efektownie. Na pochwałę zasługuje Emilia Zdunek, która na tle innych zawodniczek wypadła zdecydowanie najlepiej. Prezentowała niezłe umiejętności, a także zdobyła trzy bramki, w tym jedną niezwykłej urody - po przepięknym strzale z dystansu.

Młode Polki będą kontynuować przygotowania do meczów o stawkę podczas obozu w Gutowie Małym, który potrwa do 28 lutego. Turniej eliminacyjny do młodzieżowych mistrzostw Europy odbędzie się natomiast w dniach 27.03-01.04. Oprócz biało-czerwonych, zagrają w nim: Niemcy, Norwegia i Serbia. Ten ostatni zespół będzie pełnić rolę gospodarza.

Polska U-19 - Turcja U-19 5:2 (2:2)
0:1 - Elgalp 26'
0:2 - Nurly 29'
1:2 - Zdunek 30'
2:2 - Zdunek 36'
3:2 - Adamska 49'
4:2 - Sikora 60'
5:2 - Zdunek 68'

Skład Polski U-19: Kiedrzynek (46' Dąbek) - Pencherkiewicz (46' Szygenda), Aszkiełowicz, Janicka, Sałata (66' Sudoł), Zdunek, Kutera (46' Adamska), Szywalska, Sikora, Kuchta (46' Kacprzak), Koziarska (76' Kornacka).

Sędzia: Monika Mularczyk (Mazowiecki ZPN).