Poważna kontuzja czołowego obrońcy Realu Madryt

Obrońca Realu Madryt, Pepe nie zagra przez najbliższe kilka tygodni z powodu kontuzji, którą odniósł podczas derbowego meczu z Atletico Madryt w sobotni wieczór. Królewscy wygrali 2:0, ale stracili Brazylijczyka nawet na sześć tygodni.

Bartosz Zimkowski

Jest to duży cios dla Realu, ponieważ Pepe w ostatnich tygodniach był w bardzo dobrej formie. Dodatkowo kontuzje leczą inni defensorzy: Gabriel Heinze i Christoph Metzelder.

Pepe opuścił mecz z Atletico po piętnastu minutach i po dokładnych badaniach okazało się, że naderwał mięśnie w prawej nodze. To oznacza minimum miesiąc przerwy, ale najczęściej takie urazy leczy się około sześć tygodni. Sztab medyczny Realu zrobi wszystko, aby kupiony latem z FC Porto Brazylijczyk był gotowy do pierwszego meczu Ligi Mistrzów z AS Romą pod koniec lutego.

Póki co, Pepe zastąpi na środku obrony Sergio Ramos, który będzie partnerował Fabio Cannavaro. Bernd Schuster, trener Realu niepokoi się o kolejne kontuzje środkowych obrońców, ponieważ w razie kolejnych urazów będzie miał do dyspozycji już juniorów na tą pozycję...