Zrobić karierę jak Józef Wandzik - komentarze po meczu Górnik - Zagłębie

W spotkaniu dwóch średniaków Górnika i Zagłębia, lepsi okazali się ci drudzy. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gości Michał Goliński. Nic więc dziwnego, że po meczu w lepszych nastrojach byli lubinianie.

Ryszard Wieczorek (trener Górnika Zabrze): Pierwsze 30 minut graliśmy tak, jakbym sobie tego życzył. Dominowaliśmy w środku pola, mieliśmy wiele

okazji. Obrona grała odpowiedzialnie, czego często brakowało w ostatnich meczach. Szkoda straconej bramki przed przerwą, bo ona ustawiła wynik spotkania. W drugiej połowie nie było płynności w naszej grze.

Wiesław Wojno(trener Zagłębia Lubin): Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie w Zabrzu. W pierwszych minutach Górnik atakował, dominował na boisku, jednak nasz nominalny rezerwowy bramkarz Janukiewicz spisywał się bardzo dobrze. Decydująca była 44. minuta kiedy Michał Goliński strzelił bramkę, która dała nam zwycięstwo. Druga połowa była wyrównana.

Sebastian Nowak (Górnik Zabrze): Mecz nie ułożył się po naszej myśli. My przeważaliśmy, Zagłębie zaś wyszło z jedną kontrą i zdobyło bramkę. Ten mecz powinniśmy byli wygrać. Mam nadzieję zostać na stałe pierwszym bramkarzem Górnika i tak samo jak kiedyś Józef Wandzik, który też przyszedł do Zabrza z Chorzowa

zrobić dużą karierę.

Dawid Jarka (Górnik Zabrze): Nie mogę zaliczyć tego spotkania do udanych, bo napastników rozlicza się z bramek, a ja miałem dzisiaj sytuacje i ich nie wykorzystałem. Bardzo chciałbym zostać na następny sezon w Zabrzu, ale wszystko zależy od prezesa.

Damian Piotrowski (Zagłębie Lubin): Udało nam się wygrać 1:0 i z tego trzeba się cieszyć. Górnik nas zaskoczył od początku spotkania i przeważał, aczkolwiek grał nieskutecznie. Później my zaczęliśmy lepiej grać i stąd zwycięstwo.