Ligue 1: Auxerre wygrało po golu Jelenia, Olympique Lyon zremisował ze słabeuszem

W sobotę trzy punkty dopisali do swojego dorobku m.in. piłkarze AJ Auxerre, Stade Rennes oraz AS Nancy. Niespodziewanie z niżej notowanymi rywalami nie potrafiły wygrać Olympique Lyon oraz Lille OSC.

W tym artykule dowiesz się o:

Ireneusz Jeleń zapewnił Auxerre zwycięstwo w starciu z Valenciennes. Reprezentant Polski w 38. minucie dopadł do piłki zagranej ze środka boiska przez Roy'a Contouta, pewnie minął golkipera i skierował futbolówkę do pustej bramki. Goście przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału i AJA odniosło skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Jeleń przebywał na boisku przez całe spotkanie, natomiast z ławki rezerwowych obserwował je Dariusz Dudka. Po 26. kolejce Auxerre umocniło się na 6. pozycji w tabeli i 7. AS Monaco wyprzedza już o 6 punktów.

Na Stade Geoffroy-Guichard zmierzyły się AS Saint Etienne i Lille OSC. Niespodziewanie częściej zagrożenie pod bramką rywala stwarzali gospodarze, którzy chcieli odegrać się za wysoką porażkę z Lille z rundy jesiennej (0:4). Nie udało im się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, mecz zakończył się remisem 1:1. Ten wynik to spore rozczarowanie dla gości, nie wykorzystali oni okazji do zbliżenia się do rywali z czołówki tabeli. Ludovic Obraniak nie znalazł się w kadrze Lille na to spotkanie.

Zawiódł Olympique Lyon, podopieczni Claude Puela nie zdołali pokonać na wyjeździe 19. US Boulogne. Szkoleniowiec Les Gones dokonał kilku roszad w składzie przed ważnym meczem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, ale nie usprawiedliwia to słabej postawy gości. Nie potrafili oni strzelić ani jednego gola, choć dogodne okazje ku temu mieli m.in. Lisandro Lopez oraz Miralem Pjanić. Bezbramkowy remis zadowolił natomiast drużynę beniaminka, ale nadal znajduje się ona w trudnej sytuacji i do 17. OGC Nice traci 9 punktów.

OGC Nice po emocjonującym pojedynku na Stade du Ray musiało uznać wyższość AS Nancy. W pierwszej połowie przyjezdni dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem szybko zdołali odrobić stratę. Po przerwie żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi i gdy wydawało się już, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów strzelił dla Nancy Issiar Dia.

W starciu dwóch drużyn z czołowej dziesiątki tabeli górą byli gospodarze, Stade Rennes ograło AS Monaco. Gospodarze przerwali serię trzech porażek z rzędu dzięki trafieniu doświadczonego obrońcy. W 28. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Sylvain Marveaux, a niezdecydowanie defensorów AS Monaco wykorzystał Carlos Bocanegra, który prawie z linii bramkowej skierował futbolówkę do siatki.