Debiutanci zapewniają zwycięstwo - relacja ze spotkania GKS Jastrzębie - Stal Rzeszów

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

Zwycięstwem nad Stalą Rzeszów 2:0 zawodnicy z Jastrzębia rozpoczęli walkę o utrzymanie w II lidze. Bohaterami spotkania byli debiutujący w tym meczu w barwach Gieksy Wojciech Smarduch i Bartosz Kopacz, którzy strzelili oba gole i poprowadzili tym samym swój zespół do drugiego zwycięstwa w tym sezonie przed własną publicznością.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania gospodarze byli stroną przeważającą, którzy w pierwszym kwadransie gry dwukrotnie zagrozili bramce Stali, ale strzały Mateusza Milkowskiego i Artura Łacioka nie znalazły drogi do bramki. W 15 minucie świetną okazję do zdobycia gola miał napastnik Stali - Karol Wójcik, lecz jego strzał z pięciu metrów obronił Piotr Paś. Kolejne minuty to nadal ataki Gieksy, nie przynoszące jednak większego zagrożenia pod bramką gości, którzy ograniczyli się do kontrataków.

GKS najlepszą okazję zmarnował w 36 minucie, kiedy po podaniu Mariusza Adaszka do Milkowskiego ten ostatni znajdując się w świetnej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem GKS zdobył bramkę. w 42 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Adaszek, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Smarduch i w swoim debiucie w barwach Gieksy zdobył bramkę. Dwie minuty później powinno być 2:0, ale Milkowski znajdujący się w dogodnej pozycji zamiast strzelać na bramkę podawał do Adaszka, którzy ubiegli obrońcy i do przerwy gospodarze prowadzili tylko jedną bramką.

Drugą połowę miejscowi rozpoczęli równie dobrze, jak skończyli pierwszą. Cztery minuty po wznowieniu gry po krótko rozegranym rzucie rożnym 17-letni Bartosz Kopacz, dla którego był to również debiut w zespole, został świetnie obsłużony przez Witolda Wawrzyczka i nie pozostało mu nic innego jak umieścić piłkę w bramce Stali. Po tej bramce tempo spotkania nieco się osłabiło. GKS w dalszym ciągu atakował, ale strzały Łacioka i Kosteckiego nie sprawiały większych kłopotów bramkarzowi gości, którzy nie potrafili przebić się przez dobrze grającą defensywę GKS-u. W końcówce spotkania jastrzębianie mieli dwie okazję do podwyższenia wyniku, ale najpierw fatalnie z kilku metrów spudłował Milkowski, a następnie po niepewnej interwencji Wietechy Artur Miły nie trafił do pustej bramki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gieksy "tylko" 2:0.

Po tym spotkaniu GKS opuścił ostanie miejsce w tabeli i z 15 punktami zajmuje szesnaste miejsce. Jastrzębscy zawodnicy będą mieli teraz dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach, gdyż ich najbliższy rywal - Hetman Zamość nie otrzymał licencji na grę w II lidze.

GKS Jastrzębie - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

1:0 - Smarduch 42`

2:0 - Kopacz 49`

GKS Jastrzębie: Paś - Chrabąszcz, Smarduch, Bartosz Kopacz, Filipe, Wawrzyczek, Kostecki, Miły, Milkowski (92` Hajczuk), Adaszek (89` Adrian Kopacz), Łaciok (82` Horubała).

Stal Rzeszów: Wietecha - Tomasik (92` Hus), Duda, Rzucidło, Chałas, Orzechowski, Kiema (46` Kloc), Iwanicki, Solecki (60 Sikorski), Wójcik (66` Wolański), Gryboś.

Żółte kartki: Milkowski, Smarduch (GKS) oraz Wójcik, Rzucidło (Stal).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: 2000.

Najlepszy zawodnik GKS-u: Wojciech Smarduch.

Najlepszy zawodnik Stali: Karol Wójcik.

Najlepszy zawodnik meczu: Wojciech Smarduch.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!