Otwock choć na chwilę wiceliderem - wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki II ligi gr. wschodniej

Choć przez kilka godzin z pozycji wicelidera cieszyć mogą się piłkarze Startu Otwock. W sobotę podopieczni Dariusza Dźwigały pokonali ostatnią w ligowej tabeli Concordię Piotrków Trybunalski. Cenne zwycięstwo odniosła również ekipa Jezioraka Iława. Z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej cieszyć mogą się również zawodnicy OKS 1945 Olsztyn.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Wszystkie sobotnie spotkania rozpoczęły się o godzinie 15:00. W Otwocku Start pokonał outsidera rozgrywek - Concordię Piotrków Trybunalski 2:1. Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło jednak łatwo. W Otwocku do przerwy to goście prowadzili. W drugiej odsłonie meczu do siatki trafiali już jednak tylko otwocczanie, a gola na wagę trzech punktów zdobył Jarosław Kęsek na trzynaście minut przed końcem meczu. Dzięki tym trzem punktom Start awansował na 2. pozycję w tabeli, wyprzedzając przy tym wicelidera z Nowego Dworu Mazowieckiego. Świt swój mecz rozegra jednak dopiero w niedzielę w Łowiczu z Pelikanem.

Cenne zwycięstwo zanotował również Jeziorak Iława, który pokonał sąsiada z tabeli - Okocimski KS Brzesko. Przed meczem oba kluby miały na koncie tyle samo punktów. Iławianie wygrali dość pewnie przed własną publicznością, 2:0.

W ostatnim sobotnim meczu spotkały się zespoły z drugiej połowy tabeli. Przebój Wolbrom, który musi zacięcie bronić się przed spadkiem, podejmował OKS 1945 Olsztyn. Oba zespoły w zeszłym tygodniu poniosły porażki. Wolbromianie zostali rozgromieni w Suwałkach przez Wigry, a OKS uległ u siebie Pelikanowi. Po tym weekendzie w dużo lepszych humorach będą gracze OKS, którzy w Wolbromiu wygrali 2:0. Bohaterem ekipy przyjezdnych został Bogdan Miłkowski, który zdobył obie bramki.

Wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Start Otwock - Concordia Piotrków Trybunalski 2:1 (0:1)
0:1 - Karasiak 26'
1:1 - Bułka 48'
2:1 - Kęsek 77'

Jeziorak Iława - Okocimski KS Brzesko 2:0 (1:0)
1:0 - Sobociński 17'
2:0 - Sedlewski 52'

Przebój Wolbrom - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (0:1)
0:1 - Miłkowski 40'
0:2 - Miłkowski 61'
1:2 - Duda 80'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!